Instagram Lite kullanıma sunuldu

Instagram Lite kullanıma sunuldu

Instagram Lite kullanıma sunuldu

ABONE OL 

Sosyal medya devi Instagram’dan Hindistan’da başlayan ve yakında tüm dünyada kullanılacak olan bir Instagram Lite sürümü tanıtıldı. Daha düşük boyutla daha az veri harcamasıyla dikkat çeken Lite özelliği daha önce tanıtılıp iptal edilse de nihayet kullanıma açıldı.

Instagram Lite nedir? Instagram Lite ne zaman çıkacak?

Instagram Lite Kullanıma Sunuldu

Instagram’ın 2 megabyte boyutunda neredeyse yok denecek kadar yer kaplayan ve normal uygulamadan çok daha az veri tüketen Lite versiyonu çıktı. Çok düşük özelliklere sahip olan akıllı cihazlar için geliştirilen sürümde veri tasarrufu amacıyla Reels, IGTV ve Shop özellikleri kullanılmıyor ancak bu özelliklere birçok kişinin ne kadar ihtiyacı var tartışılabilir bir durum.

Instagram Anahtar Kelime Aratma Dönemini Başlatıyor

Örneğin yukarıdaki görselde gördüğünüz üzere pişirme tarifleriyle ilgili bir arama yapmamız gerekiyor ancak asıl işimize yarayacak olan gönderiyi atan kullanıcı bir etiket kullanmamış olabilir. Bu da o gönderiyi bulmamızı büyük oranda zorlaştırıyordu. Şimdi gönderiyi atarken kullanıcılar gönderideki görsel ya da videolarla ilgili anahtar kelimeler ekleyebilecek ve kullanıcılar bir etiket ya da kişi aramak zorunda kalmadan herhangi bir anahtar kelime üzerinden istediği gönderiye daha kolay ulaşabilecek.

Şimdilik ABD, Kanada ve İngiltere gibi önemli ülkelerde kullanıcılara sunulan yeni özelliğin yapay zekanın makine öğreniminden oldukça fazla faydalanacağı belirtildi. Yeni anahtar kelime özelliğiyle birlikte platformda uygunsuz veya yanlış içeriklerin denetlenip ortaya çıkması da daha kolay bir hal alabilir. Özelliğin hayatımıza katkılarını yakın bir zamanda hep beraber göreceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir