Netflix, Spotify dizisi hazırlıyor

Spotify dizisi

Netflix, Spotify dizisi hazırlıyor

ABONE OL 

Dünyanın en büyük yapım şirketlerinden olan Netflix, dünyaca ünlü müzik platformu Spotify’ın dizisini hazırlayacak. Spotify’ın kurulduğu günden itibaren nasıl dünya devi haline geldiğinin anlatılacağı dizi şimdiden merak uyandırdı.

Spotify Dizisi Geliyor

Netflix, yakında Spotify dizisini duyuracak. Spotify kurucuları Daniel Ek ve Martin Lorentzon‘ın hayat hikayeleri ve şirketin kuruluş aşamasından itibaren nasıl başarıya ulaştığının anlatılacağı dizinin 6 bölüm olacağı açıklandı. Belgesel havasında olması beklenen dizide iki ismin röportajlarından da yararlanıldığı açıklandı.

Ayrıca Daniel Ek’i genç oyuncu Edvin Endre, Lorentzon‘ı ise Christian Hillborg canlandıracak. Dizide Apple ile Spotify arasındaki süreçte anlatılacak. Detaylar yakında karşımıza çıkacak.

Netflix, Spotify dizisi hazırlıyor

Netflix Abone Hedeflerinin Gerisinde

Analistler Netflix‘in bu yıl ki abone performansına yönelik raporlar hazırlamıştı. Bu yıl için ön görülen hedeflere göre Mart ayının sonuna kadar 6.25 milyon yeni kullanıcının Netflix’e kaydolması bekleniyordu. Ancak bu süre zarfında Netflix’e yalnızca 3.98 milyon kullanıcı kaydoldu.

Aynı şekilde analistler 2021 yılının ikinci çeyreğinde 4.8 milyon abone beklentisi bulunuyor. Ancak Netflix aynı dönem için yalnızca 1 milyon yeni kullanıcının kaydolmasını bekliyor. Bu gelişmelerin ardından Netflix’in hisse değeri de yüzde 11 oranında geriledi.

Geçtiğimiz yıl çok iyi bir performans gösteren Netflix, 15.8 milyon abone kazanmıştı. Bunun en büyük sebebi ise pandemi sebebiyle dünya nüfusunun büyük çoğunluğunun evde vakit geçirmesi olarak açıklanıyor. Netflix tarafından salı günü yapılan açıklamada pandemi sebebiyle yeni içeriklerin hazırlanamadığı belirtilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir