Cumhurbaşkanı Erdoğan 5G açıklaması yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 5G açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan 5G açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün 5G ve fiber altyapı hakkında açıklamalarda bulundu. Gençlerin odak noktalarından olan e-spor hakkında da açıklamayan Erdoğan, 5G müjdesi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 5G Açıklamasının Detayları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında yaptığı açıklamada ülkemizdeki fiber altyapı yatırımlarının arttığını, e-spor’un kurumsallaşması için gerekli adımların atılacağını ve 5G teknolojisinin yakında ülkemize kazandırılacağını açıkladı. İşte açıklamanın dikkat çeken bölümleri:

”Biz de gençlerimizin ilgisini yakından takip ediyor, e-Spor’un kurumsallaşması için gereken adımları atıyoruz. Son 19 yılda diğer pek çok alana olduğu gibi internet altyapısında da ciddi yatırımlar yaptık. Fiber hat uzunluğumuzu 81 bin kilometreden 460 bin kilometreye çıkardık. Dijital hizmetlerde ülkemize çağ atlatacak 5G teknolojisini de en kısa sürede Türkiye’ye kazandırmakta kararlıyız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan 5G açıklaması yaptı!

Türksat 5A Uydusu Fırlatılmıştı

8 Ocak sabah 05:11’de gönderilen Türksat 5A uydusu 31 derece doğu yörüngesine yerleştirilmişti. Uydu, SpaceX tarafından Falcon 9 Blok 5 isimli roketle uzaya gönderilmişti.

Diğer uydulardan farklı olarak yalnızca ülkemizi değil Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı da kapsayacak bir kapsama alanına sahip olacak Türksat 5A uydusu 15 ile 30 yıl arasında bir ömre sahip olacak. Dört ay gibi bir sürede hedeflenen yörüngeye ulaşacağı belirtilen Türksat 5A, 2021 yılının ortalarına doğru faaliyete geçirilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.