Netflix, şifre paylaşanlardan ek ödeme alacak! İşte tutarı:

Netflix, şifre paylaşanlardan ek ödeme alacak

Netflix, şifre paylaşanlardan ek ödeme alacak! İşte tutarı:

ABONE OL 

Daha önce sizlere Netflix şirketinin şifresini paketin kullanıcı sayısından daha fazla kişiyle paylaşan kullanıcılarından ek ödeme isteyeceğini açıklamıştık. Şirket Amerika kıtasındaki bazı ülkelerde şifre paylaşan kullanıcılara ek ödeme isteyeceğini bildirmeye başladı.

Netflix, yıllar süren devasa büyümenin ardından para kazanmanın yeni yollarını ararken, hesap paylaşımı için insanlardan ücret alma yollarını genişletmeye çalışıyor. Şimdilik sayılı birkaç ülkede başlatılan bu durumun yakında dünya çapında olacağı da bildirildi. Peki Netflix, ek ödeme için kullanıcılardan ne kadar ödeme istiyor?

Netflix, Şifre Paylaşanlardan Ek Ödeme Alacak! İşte Tutarı:

Video akış hizmeti, yeni düzenlemenin başlatıldığı ülkelerde kullanıcılardan aylık olarak fazladan 2,99 dolar ödeme istiyor.

Kullanıcılar sunulan ek ödemeyi kabul eder mi etmez mi bilinmiyor ancak şirketin ilk çeyrekte 200 bin, ikinci çeyrekte ise 1 milyon kullanıcı kaybetmesi üzerine bazı önlemler alması gerektiği biliniyor.

Netflix abone kaybetmeye devam ediyor

Netflix Abone Kaybetmeye Devam Ediyor!

Disney Plus, HBO Max, Hulu, Apple TV+ gibi platformların yaygınlaşmasının ve içerik kataloğunun genişletilmesinin ardından video akış hizmeti, ilk çeyrekte kaybettiği 200 bin abonenin ardından ikinci çeyrekte 1 milyon abone kaybı yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft ile reklamlı abonelik hizmeti için ortaklık açıklayan şirket, daha ucuza reklamlı bir abonelik paketi sunacaktı. Bu paket sayesinde yeniden abone sayılarında yükseliş yaşanması beklenirken dün açıklanan bir bilgi bu beklentiyi de şüpheye düşürdü.

Şirket, daha uygun fiyatla sunulacak olan reklamlı abonelik paketinin içerisinde bazı içeriklerin yer almayacağını duyurdu ancak hangi içerikler olduğu belirtilmedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir