Netflix abone kaybetmeye devam ediyor!

Netflix abone kaybetmeye devam ediyor

Netflix abone kaybetmeye devam ediyor!

ABONE OL 

Dijital dünyanın öncü platformlarından biri olan Netflix, rakip çeşitliliğinin çoğalması ve belki de fiyatlarını yükseltmesi nedeniyle 2022 yılını abone kayıplarıyla geçirmeye devam ediyor.

Netflix, yılın ilk çeyreğinde tarihinde ilk kez abone kaybı yaşamıştı. 200 bin abone kaybettiğini açıklayan şirket bazı önlemler almıştı ancak ikinci çeyrekte yaşanacak abone kaybı engellenemedi.

Netflix abone kaybetmeye devam ediyor

Netflix Abone Kaybetmeye Devam Ediyor!

Disney Plus, HBO Max, Hulu, Apple TV+ gibi platformların yaygınlaşmasının ve içerik kataloğunun genişletilmesinin ardından Netflix, ilk çeyrekte kaybettiği 200 bin abonenin ardından ikinci çeyrekte 1 milyon abone kaybı yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft ile reklamlı abonelik hizmeti için ortaklık açıklayan şirket, daha ucuza reklamlı bir abonelik paketi sunacaktı. Bu paket sayesinde yeniden abone sayılarında yükseliş yaşanması beklenirken dün açıklanan bir bilgi bu beklentiyi de şüpheye düşürdü.

Netflix, daha uygun fiyatla sunulacak olan reklamlı abonelik paketinin içerisinde bazı içeriklerin yer almayacağını duyurdu ancak hangi içerikler olduğu belirtilmedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir