Netflix kaybın faturasını çalışanlara kesti

Netflix kaybın faturasını çalışanlara kesti

Netflix kaybın faturasını çalışanlara kesti

ABONE OL 

Geçtiğimiz haftalarda video akış platformu Netflix, yaşanan abone kaybının ve azalan ilginin faturasını çalışanlarına kesti.

Netflix Kaybın Faturasını Çalışanlara Kesti

Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışan yaklaşık 150 çalışanı işten çıkardığını açıklarken işten çıkarma nedeni olarak gelir artışının yavaşlatılması gösterildi.

“Çoğunlukla ABD merkezli çalışanları etkileyen işten çıkarmalar, yavaşlayan gelir artışından kaynaklanıyor. Bu değişiklikler öncelikle bireysel performanstan ziyade iş gereksinimleri tarafından yönlendiriliyor. Bu da onları özellikle zorlaştırıyor.”

Toplamda 11 bin çalışana sahip olan şirket, en alttan yönetici kademesine kadar her kademeden çalışanı işten çıkardı.

Komedi Festivali Seneye Canlı Yayınlanabilir

Netflix Canlı Yayınlar Üzerinde Çalışıyor

Deadline tarafından yayınlanan raporlara göre Netflix, özel stand up gösterileri ve canlı yayınlar için çalışmalara başladı. Raporlarda ortaya çıkan bilgilere göre canlı yayın desteği, emlak realite şovu olan Selling Sunset’in toplantılarıyla birlikte başlayabilir.

Bu özellik aynı zamanda komedyenlerin canlı stand up şovları için de kullanılacak. Netflix, Is a Joke Fest isimli ilk canlı ve yüz yüze komedi festivalini Los Angeles^te gerçekleştirdi ve birkaç gün süren etkinlikte 130’dan fazla popüler komedyen yer aldı. Şirketin bu şovları kaydettiği ve Haziran ayında yayınlamaya başlayacağı açıklandı. İhtimallere göre önümüzdeki yıl bu etkinlik, platformda canlı olarak takip edilebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir