Netflix fiyatları yeniden zamlandı!

Netflix fiyat

Netflix fiyatları yeniden zamlandı!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük yapım şirketlerinden olan Netflix, aylık abonelik ücretlerine bir zam daha yaptı. Bu zam ile birlikte en düşük Netflix üyelik ücreti 63.99 TL’ye yükseldi.

Netflix Fiyatlarına Bir Zam Daha Yapıldı

Netflix zamlarına bir yenisini daha ekledi. Yıl içerisinde yaptığı zamlarla tepkileri çeken Netflix bir zam daha yaptı ve en temel abonelik ücretini 45.99 TL’den 63.99 TL’ye yükseltti. Bu zam özellikle Twitter’da büyük tepkiye sebep oldu.

Netflix bilindiği gibi üç farklı abonelik satışa sunuyor. Temel, Standart ve Özel üyeliği olarak isimlendirilen aboneliklerin fiyat değişikleri şu şekilde oldu:

  • Temel45.99 TL 63.99 TL
  • Standart69.99 TL 97.99 TL
  • Özel93.99 TL 130.99 TL
Netflix zam yaptı! Türkiye etkilenecek mi?
Netflix fiyatları yeniden zamlandı!

Netflix Şifre Paylaşımına Ek Ücret İstiyor

Netflix, 2023’ten itibaren şifresini paylaşan kullancılaradn ekstra ücret talep etmeye hazırlanıyor. Netflix CEO’su Reed Hastings, 10 yılın ardından ilk defa kullanıcı kaybı yaşadığı 2022 yılının sonlanmasıyla birlikte 2023 yılında yeni adımlar atmaya hazırlanıyor.

Güney Amerika’da test edilen özellikle birlikte şifre paylaşan kullanıcılardan ekstra 3 dolarlık bir ücret talep edilecek. Aile içindeki kullanıcılar dışındaki herhangi biriyle şifre paylaşıldığında hesap sahibine ulaştırılacak kod ile birlikte şifre paylaşımı sağlanabilecek. Bu işlem yapıldığı anda ekstra 3 dolarlık ücret faturaya yansıtılacak.

Örnekle devam ederek anlam karmaşasını önleyelim. Herhangi bir arkadaşınız sizden Netflix şifrenizi istediğinde giriş yapabilmesi için hesap sahibinin telefonuna gelen kodu girmesi gerekecek. Bu kodun oluşturulmasıyla birlikte sistem şifrenizi paylaştığınızı anlayacak ve 3 dolarlık ek ücreti faturanıza yansıtacak.

Ülkemiz için henüz bu tutar belli değil ancak özelliğin ne zaman aktif olarak kullanılacağı da bilinmiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir