Katlanabilir telefon üretimi artırılıyor!

Katlanabilir telefon

Katlanabilir telefon üretimi artırılıyor!

ABONE OL 

Akıllı telefon piyasasındaki yenilikler beraberinde değişimleri de getiriyor. Katlanabilir tuşlu telefonlardan dokunmatik ekranlı telefonlara geçişin ardından katlanabilir dokunmatik ekranlı telefonlar popülerleşmeye başladı.

Katlanabilir Telefon Üretiminde Ciddi Artış Yaşanacak

Trendforce tarafından yayınlanan raporda 2023 yılında katlanabilir akıllı telefon üretiminin artırıldığı ve normalden 18 milyon fazla olacak şekilde piyasaya sürülecek. Yüzde 44’lük bu artışın sebebi ise katlanabilir akıllı telefonların giderek ilgi görmesi olarak açıklanıyor.

2022 yılında toplamda 12.8 milyon adet katlanabilir akıllı telefonu satışı gerçekleştirildi. Bu satışın yüzde 82’sini yalnızca Samsung sattı.

Samsung Galaxy Z Fold3
Katlanabilir telefon üretimi artırılıyor!

Bill Gates de Katlanabilir Telefon Kullanıyor

Microsoft şirketinin kurucusu olan Bill Gates’in hangi telefonu kullandığı bir kez daha ortaya çıktı. Daha önceden Galaxy Z Fold3 kullanan Gates, Galaxy Z Fold4 modeline geçiş yaptı. Katlanabilir telefon tercih etmesiyle dikaktleri çeken Gates‘in sahibi olduğu Microsoft’ta katlanabilir bir model duyurmuştu.

Bill Gates’in neden kendi şirketinin katlanabilir modelini tercih etmediği bilinmiyor ancak özellikle katlanabilir akıllı telefon tercih etmesindeki en önemli sebebin büyük ve geniş bir ekran olduğu tahmin ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir