Netflix fiyatı 30 ülkede yüzde 50 indirdi!

Netflix fiyatı

Netflix fiyatı 30 ülkede yüzde 50 indirdi!

ABONE OL 

Netflix, ülkemizde ve birçok ülkede fiyat artışına giderken yaklaşık 30 ülkede de yüzde 50 indirim yaptı. Bu indirim diğer ülkelerde tepki çekti.

Netflix Fiyatı 30 Ülkede İndirildi

Netflix aldığı yeni karar ile 30 ülkedeki fiyatlarını yarı yarıya indirdi. Bu hamlesine sebep olarak ise ‘pandemi dönemindeki kullanıcı artışı sağlayan uygun fiyat’ politikası gösteriliyor. Ancak bu hamlesi fiyat artışına gittiği ülkelerde tepkiyle karşılandı.

Özellikle ülkemizdeki fiyatlandırmasıyla yoğun tepkiye maruz kalan Netflix, şifre paylaşımını da uygulayacağı sistemle ücretli bir hale getiriyor. Bu da şifre paylaşımını aile içinde kısıtlayan ve ekstra paylaşımlarda ücret ödenmesi anlamına geliyor.

Netflix fiyatında yapılan indirim Orta Doğu, Sahra Altı Afrika, Avrupa, Latin Amerika ve Asya‘daki bazı ülkeleri kapsıyor.

Netflix Şifre Paylaşımı Sistemini 4 Ülkede Daha Aktif Etti

Netflix şifre paylaşımı kullanılan yeni sistemi İspanya, Portekiz, Yeni Zelanda ve Kanada‘da uygulanmaya başladı. Bu ülkelerde şifre paylaşan kullanıcılar için ek ödemelerin hayata geçirileceği de netleşmiş oldu.

Ayrıca bir e-posta ve şifre ile Netflix‘e girerek çoklu kullanım yapılamayacak. Çoklu kullanım için herkes kendi e-posta hesabıyla Netflix’e kaydolması gerekecek. Belirli aile üyeleri ana hesaptan doğrulamalarla Netflix’i eskisi gibi kullanabilecek.

Ancak aile dışındakiler üyeler için Netflix ekstra ücret talep edecek.

Netflix Fiyatlarına Bir Zam Daha Yapıldı

Netflix zamlarına bir yenisini daha ekledi. Yıl içerisinde yaptığı zamlarla tepkileri çeken Netflix bir zam daha yaptı ve en temel abonelik ücretini 45.99 TL’den 63.99 TL’ye yükseltti. Bu zam özellikle Twitter’da büyük tepkiye sebep oldu.

Netflix bilindiği gibi üç farklı abonelik satışa sunuyor. Temel, Standart ve Özel üyeliği olarak isimlendirilen aboneliklerin fiyat değişikleri şu şekilde oldu:

  • Temel45.99 TL 63.99 TL
  • Standart69.99 TL 97.99 TL
  • Özel93.99 TL 130.99 TL

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir