Mt Gox ödeme için tarih verdi!

Mt Gox ödeme

Mt Gox ödeme için tarih verdi!

ABONE OL 

Mt Gox olayının ardından ödeme ile ilgili yeni bir detay daha açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Mt Gox alacaklıları, ödeme yöntemini 2023 yılının ocak ayına kadar kaydetmesi gerekiyor.

Mt Gox Ödeme için Kritik Açıklama Yaptı

Siber saldırı ile birlikte gelen iflas toplamda 850 bin Bitcoin‘lik bir varlığın çalınmasıyla gerçekleşmişti. Birçok yatırımcısının mağduriyetiyle sonuçlanan olay sonrasında Mt.Gox’a ait ve içerisinde 200 bin Bitcoin‘in bulunduğu bilinen bir cüzdana ulaşılmıştı.

Olay ile ilgili süreç devam ederken ödeme ile ilgili yeni bir detay daha açıklandı. Alacaklıların ödeme yöntemlerini seçmeleri için 2023 yılının ocak ayına kadar süre verildi. Bu süre içerisinde alacaklıların ödeme adreslerini Mt Gox tarafından paylaşılacak online bir forma kaydetmeleri istendi.

Bu karar ile birlikte ödemenin 2023 yılının şubat ayından itibaren gerçekleşme ihtimalini de beraberinde getiriyor. Ancak yüksek miktarda Bitcoin dağıtılacağı için fiyatta ciddi bir etki yaratabileceği de uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

Bitcoin fiyatı
Mt Gox ödeme için tarih verdi!

Mt.Gox Davasında Geri Ödeme Planı Sunulmuştu

Tokyo Bölge Mahkemesi bu cüzdanın içerisinde yer alan Bitcoin’lerin 150 bin tanesinin mağdur yatırımcılara dağıtılmasına karar verilmişti. CoinLab ile anlaşan Mt.Gox, mağdur yatırımcılara CoinLab üzerinden kayıp varlıklarının yüzde 90’ını ödeyecek.

”15 Aralık 2020 tarihinde heyet, rehabilitasyon planıyla ilgili taslak dosyasını sunmuştur. Tokyo Bölge Mahkemesi ve bir denetçi konuyla ilgili dosyayı inceleyip rehabilitasyon planının dosyada belirtilen süreçlerinin devamına karar verecektir. Rehabilitasyon heyeti taslak planını ilgili taraflara zamanında ve uygun şekilde açıklayacaktır.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir