Mt Gox ödeme ekranını aktif etti! Ödemeler başlıyor mu?

Mt Gox ödeme

Mt Gox ödeme ekranını aktif etti! Ödemeler başlıyor mu?

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en büyük olayları arasında yer alan ve 142 bin Bitcoin‘lik bir ödemeyi kapsayan Mt Gox tarafından yeni gelişmeler ortaya çıktı. Mt Gox ödeme ekranı aktif edildi.

Mt Gox Ödeme Ekranı Aktif Hale Getirildi

Siber saldırı ile birlikte gelen iflas toplamda 850 bin Bitcoin‘lik bir varlığın çalınmasıyla gerçekleşmişti. Birçok yatırımcısının mağduriyetiyle sonuçlanan olay sonrasında Mt.Gox’a ait ve içerisinde 200 bin Bitcoin‘in bulunduğu bilinen bir cüzdana ulaşılmıştı.

Olay ile ilgili süreç devam ederken ödeme ile ilgili yeni bir detay daha açıklanmıştı. Alacaklıların ödeme yöntemlerini seçmeleri için 2023 yılının ocak ayına kadar süre verilmişti. Bu süre içerisinde alacaklıların ödeme adreslerini Mt Gox tarafından paylaşılacak online bir forma kaydetmeleri istenecekti.

Ocak olarak belirtilen tarih 10 Mart’a ertelenmişti. Şimdi bir kez daha erteleme yapan Mt Gox, başvuru süresini 6 Nisan olarak açıklanmıştı. Ödeme yapılacak tarih ise 30 Eylül’den 31 Ekim’e ertelenmişti.

Mt Gox kasasında şu anda yaklaşık 142.000 Bitcoin, 143.000 BCH ve 69 milyar yen bulunuyor.

Mt Gox mağdurları tarafından merakla beklenen tarih geldi ve Mt Gox tarafından bir ödeme ekranı aktif hale getirildi. Bu ekranla birlikte ödemelerin gecikebileceği ve ertelenebileceği yeniden ifade edildi.

Defalarce kez ertelenen ödemelerin ertelenmesi mağdurların mağduriyet sürelerinin bir kez daha uzaması anlamına geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir