MIUI kullanıcı sayısı açıklandı! Artış sürüyor

MIUI kullanıcı sayısı

MIUI kullanıcı sayısı açıklandı! Artış sürüyor

ABONE OL 

Xiaomi, Redmi ve POCO kullanıcılarına sunulan MIUI isimli kullanıcı arayüzünün sayısı açıklandı. Xiaomi‘nin merdivenleri basamak basamak tırmanışıyla birlikte kullanıcı sayısı da giderek artış gösteriyor.

İşte MIUI Kullanıcı Sayısı!

Xiaomi özellikle Huawei’nin yaptırımlara maruz kalıp pazar hakimiyetini kaybetmesiyle birlikte yükselişini giderek arttırıyor. Huawei güç kaybettikçe Xiaomi güç kazanıyor. Xiaomi açıklanan raporlara göre 2021 yılının ikinci çeyreğinde 52.6 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Bu satışla birlikte toplam MIUI kullanıcı sayısı da 453.8 milyona yükseldi.

Bu satış miktarı bir önceki yılının aynı dönemine göre yüzde 86 oranında bir artış yaşadığı anlamına geliyor. Xiaomi şu anda dünyanın en büyük 2. akıllı telefon üreticisi konumunda yer alıyor. İlk sırada ise yüzde 16.7‘lik hakimiyeti ile Samsung, Xiaomi’nin hemen arkasında ise dünya devi teknoloji şirketi Apple yer alıyor.

MIUI kullanıcı sayısı açıklandı! Artış sürüyor

Mi Markası Kaldırılıyor

Xiaomi kısa mazisine rağmen piyasada ciddi bir yer edinmeyi başardı. Üretmiş olduğu neredeyse tüm ürünlerde ”Xiaomi Mi” şeklinde satışa sunan şirket şimdi de bu isimden ”Mi” kısmını atmaya karar verdi. Xiaomi şirket sözcüsünün XDA Developers’a yaptığı açıklamada ”Mi” markasının artık kullanmayacağını ifade etti.

Henüz bu gelişmenin ne zaman hayata geçeceği ise bilinmiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.