Google Apple’a rekor ödeme yapacak!

Google Apple

Google Apple’a rekor ödeme yapacak!

ABONE OL 

Google, iPhone modellerinde Google tarayıcısının yer alması için her yıl Apple‘a rekor ödeme yapıyor. Bu yıl da ödenecek ücret ortaya çıktı ve ağızları açık bıraktırdı.

Google Apple’a Ödemelerini Artırıyor

iPhone modellerinde yer alan Safari isimli tarayıcıda Google yerleşik arama motoru olarak yer alıyor. Bu sebepten dolayı Google her yıl Apple’a ciddi miktarlarda ödeme yapıyor. Geçtiğimiz yıl Google Apple’a 10 milyar dolar ödeme yapmıştı. Bu yıl için ise 15 milyar dolar ödeme yapılması bekleniyor.

Bernstein analistleri tarafından yayınlanan raporda bu yıl için 15 milyar dolar ödeme, 2022 yılında ise 18 ile 20 milyar dolar arasında bir ödeme yapılması öngörülüyor.

Google Apple
Google Apple’a rekor ödeme yapacak!

Google Health Geliyor!

Google tarafından Google Health isimli bir uygulama geliştirildiği ortaya çıktı. 91Mobiles haberine göre şirket bu uygulamayı Apple’ın Health Fit isimli uygulamasıyla rekabet etmek amacıyla üretiyor. Yine sızıntılara göre Google; doktorlar, bakıcılar ve diğer sağlık çalışanlarının hastalarla ilgili verileri tek bir kaynaktan almasını sağlamak için bu uygulamayı geliştiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.