Milyoner Bitcoin cüzdanları sayısı 20 bini aştı

Milyoner Bitcoin cüzdanları

Milyoner Bitcoin cüzdanları sayısı 20 bini aştı

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin son aylarda kurumsal alımlarla birlikte 13 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bitcoin fiyatının yükselmesiyle birlikte içerisinde 1 milyon dolardan daha fazla değere sahip olan cüzdan sayısı 20 bini aştı.

Milyoner Bitcoin Cüzdanları Artıyor

Bitcoin yaklaşık iki aydır oldukça kararsız hareket sergiliyor. Yükseliş yaşamasının hemen ardından düşüş yaşamasıyla yatırımcıların veya alım satım gerçekleştiren kişilerin hareketsiz kalmasına sebep oluyor. Ancak uzun vadeli olarak satın alım yatırımcıların alıma başlaması ve kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına giriş yapmasıyla birlikte çoğunlukla uzun vadeli yatırımcıların piyasaya girmesiyle birlikte milyoner Bitcoin cüzdanlarının sayısı giderek yükseliyor.

Kripto para analiz şirketi Glassnode içerisinde değeri 1 milyon dolardan daha fazla Bitcoin bulunan Bitcoin cüzdanı sayısı 20 bini aştı. Bitcoin zirve fiyatı olan 20.089 dolara ulaştığında ise milyoner Bitcoin cüzdanı sayısı 28 bin adetti.

Bitcoin İşlem Ücretleri Fırladı!

Bitinfocharts verilerine göre Bitcoin işlem ücretleri 1.8 dolar seviyelerinden 5.75 dolar seviyelerine yükseldi. Bitcoin’in 13 bin doları aştığı zaman işlem ücretleri 6.36 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Bitcoin işlem ücretleri yaklaşık bir ay öncesi ile karşılaştırıldığında yüzde 358 artış gösterdi.

İşlem ücretlerinin artışındaki en önem sebep ise yatırımcıların yaptıkları işlemlerinin bir an önce gerçekleşmesi ise normal işlem ücretinin biraz daha yüksek halini ödemeyi kabul etmesinden kaynaklanıyor. Bu davranış binlerce kişi tarafından gerçekleştirildiğinde ise Bitcoin işlem ücretleri fırlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.