MicroStrategy Bitcoin’e doymuyor! 400 milyon dolarlık alım

 MicroStrategy Bitcoin’e doymuyor! 400 milyon dolarlık alım

MicroStrategy isimli yazılım ve iş zekası şirketi 250 milyon dolar, 175 milyon dolar ve 50 milyon dolar olmak üzere üç kere Bitcoin alımı yapmıştı. Ancak gelen haberler şirketin yeniden Bitcoin almayı planladığını gösteriyor. MicroStrategy 400 milyon dolarlık Bitcoin almayı planlıyor.

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Edecek

MicroStrategy Bitcoin yatırımına bir yenisini daha eklemeyi planlıyor. Eylül ayında 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket birkaç gün önce 50 milyon dolar değerindeki yeni alımı da duyurmuştu. Gelen son haberlere göre değiştirilebilir tahvil satışıyla elde edilecek olan 400 milyon dolar ile Bitcoin alacaklarını açıkladı.

İlk iki alımını Bitcoin 9 bin dolar seviyelerindeyken yapan şirket, 50 milyon dolarlık alımını 19 bin 400 dolar seviyelerinden yapmıştı. Şirketin alımlara devam etmesi Bitcoin‘e uzun vadede güvendiklerini ve bir beklenti içerisinde olduklarını açıkça ortaya koyuyor.

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Edecek

Şirket CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e olan ilgisiyle biliniyor. Hatta ekim ayında, sahip olduğu Bitcoin miktarını da açıklayan Saylor‘ın Bitcoin milyoneri olduğu ortaya çıkmıştı. 17.732 Bitcoin‘i bulunduğunu açıkladı. Şirketten ayrı olarak kişisel olarak da Bitcoin satın alan Saylor yaklaşık olarak 340 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip. Saylor, sahip olduğu Bitcoin’leri ortalama olarak 9.882 dolar fiyatla aldığını da açıklamalarında belirtmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir