MicroStrategy Bitcoin alımları devam ediyor! 50 milyon dolarlık yeni alım

 MicroStrategy Bitcoin alımları devam ediyor! 50 milyon dolarlık yeni alım

MicroStrategy isimli yazılım ve iş zekası şirketi 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştirdiğini açıkladı. Daha öncede 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket önceki alımı gerçekleştirdiği zaman, yeniden alım yapacaklarını belirtmişti.

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor

MicroStrategy Bitcoin yatırımına bir yenisini daha ekledi. Eylül ayında 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket, 50 milyon dolar değerindeki yeni alımı da duyurdu. Şirketin alımlara devam etmesi Bitcoin’e uzun vadede güvendiklerini ve bir beklenti içerisinde olduklarını açıkça ortaya koyuyor.

MicroStrategy Bitcoin alım detayları da paylaşıldı. Şirket, 19.427 dolar fiyat ortalamasıyla 50 milyon dolar karşılığında 2.574 Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor

Şirket CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e olan ilgisiyle biliniyor. Hatta ekim ayında, sahip olduğu Bitcoin miktarını da açıklayan Saylor‘ın Bitcoin milyoneri olduğu ortaya çıkmıştı. 17.732 Bitcoin‘i bulunduğunu açıkladı. Şirketten ayrı olarak kişisel olarak da Bitcoin satın alan Saylor yaklaşık olarak 340 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip. Saylor, sahip olduğu Bitcoin’leri ortalama olarak 9.882 dolar fiyatla aldığını da açıklamalarında belirtmişti.

Satın aldığı yatırım aracını uzun vadeli olarak elinde tutma stratejisini sürdürdüğünü de belirten Saylor, Warren Buffet tarzında yatırım yaptığını belirtmişti. Bitcoin alımları hakkında ise şu ifadeleri kullanmıştı:

Michael Saylor açıklamalarına şöyle devam etti:

”Buradaki kilit nokta şu; altın madenciliğine 100 milyar dolar yatırırsam, daha fazla altın çıkarabilirim ancak aynı parayı Bitcoin madenciliğine yatırırsam, şu an olandan daha fazla Bitcoin üretemem. Bu parayla sadece daha fazla güvenlik sağlayabilirim.”

”Şirketimiz teknoloji seven insanlarla dolu ve Bitcoin bir dijital altın. Nasıl Apple sizin kameranızı küçülttüyse, Facebook fotoğraflarınızı artık dijital hale getirdiyse ya da Google kütüphanenizi maddesel olmaktan çıkardıysa Bitcoin de altını bir materyal olma durumunun dışına itti. Gelmekte olan sanal dalganın hemen öncesindeyiz ve o dalga geldikten sonra milyonlarca kat daha iyi bir araca dönüşecek bir şeyi yapmanın mutluluğu içindeyiz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir