MicroStrategy Bitcoin satın alımına devam ediyor!

MicroStrategy

MicroStrategy Bitcoin satın alımına devam ediyor!

ABONE OL 

MicroStrategy şirketi daha önce de yaptığı gibi Bitcoin satın almaya devam ediyor. Bugün yapılan açıklama ile şirketin 14 bin 620 Bitcoin daha satın aldığı açıklandı.

MicroStrategy Bitcoin Aldı: 14 Bin 620 Bitcoin

Bitcoin satın alımını şirket düsturuna dönüştüren MicroStrategy, geçtiğimiz ayın son gününde Bitcoin satın aldığını açıklamış ve 16 bin 130 Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Bu açıklamanın üzerinden bir ay geçmesinin ardından yeni bir açıklama daha yapıldı.

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor tarafından yapılan açıklamada 615.7 milyon dolar ödeme yaparak 14 bin 620 Bitcoin satın alındığı duyuruldu. Bu alımla birlikte şirketin bu zamana kadar 5.9 milyar dolar ödeme yaparak 31.168 dolar ortalama ile toplamda 189.150 Bitcoin satın aldığı da belirtildi.

MicroStrategy Bitcoin

MicroStrategy Eski CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy eski CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etmişti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir