Bitcoin fiyat artışı kripto para milyarderlerine yaradı!

Bitcoin fiyat artış

Bitcoin fiyat artışı kripto para milyarderlerine yaradı!

ABONE OL 

Bitcoin fiyatının 40 bin doları seviyesinin üzerinde durması kripto para piyasasının hareketlenmesine sebep oldu. Bu hareketlenmeyle birlikte birçok kripto para milyarderleri ciddi kazançlar yaşamaya başladı.

Bitcoin Fiyat Artışı Servet Artışlarını Beraberinde Getirdi

Kripto para piyasasındaki dev yatırımcılar son birkaç haftada ciddi bir gelir artışı yaşadı. Sahip oldukları kripto para fiyatlarında ciddi bir yükseliş yaşanmasının ardından servetlerde ciddi bir artış gözlendi.

Dünyanın en büyük borsalarından birisinin kurucusu ve CEO’su olan Brian Armstrong‘un serveti geçtiğimiz yıl 2.7 milyar dolar seviyesinde seyrederken 7.2 milyar dolara yükseldi.

Binance borsasının kurucusu ve yakın zaman öncesine kadar CEO’su olan Changpeng Zhao‘nun son 1 yılda 25 milyar dolarlık bir servet artışı yaşadığı da ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl serveti 12 milyar dolara kadar gerileyen Zhao’nun servetinin 37 milyar dolara yükseldiği gözlendi.

Bitcoin fiyatı

Bitcoin İşlem Ücretleri Uçuşa Geçti

Kripto para işlem ücretleri son günlerde artmaya devam ediyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi işlem yoğunluğunun artmasıyla birlikte işlem ücreti artan kripto paraların işlem ücretlerindeki artışlar gözden kaçmıyor.

Bitinfocharts verilerine göre Bitcoin işlem ücretleri ortalama olarak 37.5 dolar seviyelerine yükselmiş durumda. Bu yükselişin başlıca sebeplerinden biri ise Bitcoin fiyatındaki artış oldu. Bilindiği gibi Bitcoin işlem ücretleri de yine Bitcoin ödenerek yapılıyor. Bu da işlem ücretlerine doğrudan yansıma olması sebep oluyor.

İşlem ücretlerinde bugün görülen seviyenin son 2.5 yılın zirvesi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir