MicroStrategy Bitcoin alımına yenisini ekledi

MicroStrategy Bitcoin

MicroStrategy Bitcoin alımına yenisini ekledi

ABONE OL 

Kurumsal Bitcoin alımlarında büyük bir etkisi olan MicroStrategy geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşün ardından Bitcoin satın alındığını açıkladı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından paylaşılan tweet ile satın alınan Bitcoin‘lerin detayları ortaya çıktı.

MicroStrategy Bitcoin Satın Aldı

Daha önce de defalarca kez Bitcoin satın alan MicroStrategy şirketi yeniden Bitcoin satın aldı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada 59.187 dolar ortalama fiyattan 414.4 milyon dolar ödeyerek 7.002 Bitcoin satın alındığını açıkladı.

Bu alımın ardından MicroStrategy şirketinin 29.534 dolar fiyat ortalamasıyla 121.044 Bitcoin‘i oldu. Bu Bitcoin’ler için toplamda 3.57 milyar dolar ödeme yapıldı.

MicroStrategy Bitcoin
MicroStrategy Bitcoin alımına yenisini ekledi

MicroStrategy CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.