MicroStrategy Bitcoin alımı yaptı! Alıma devam ediyor

MicroStrategy

MicroStrategy Bitcoin alımı yaptı! Alıma devam ediyor

ABONE OL 

MicroStrategy yeniden Bitcoin satın aldığını açıkladı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından paylaşılan tweet ile satın alınan Bitcoin‘lerin detayları ortaya çıktı.

MicroStrategy Bitcoin Almalara Doymuyor

Bitcoin satın almalarıyla dikkatleri çeken MicroStrategy, bir kez daha Bitcoin satın aldı. Yapılan son alımda 45.714 dolar ortalama fiyatıyla 4.167 Bitcoin satın alan şirket toplamda 190.5 milyon dolar ödeme yaptı. Bu alımla birlikte şirketin elindeki Bitcoin’lerin sayısı 129 bin 218‘e yükseldi.

Bu Bitcoin’lerin tümüne ise bugün kadar 3.97 milyar dolar ödeme yapıldı. Alınan Bitcoin’lerin fiyat ortalaması ise 30 bin 700 dolar olarak açıklandı.

MicroStrategy Bitcoin alım
MicroStrategy Bitcoin alımı yaptı! Alıma devam ediyor

MicroStrategy CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir