Haftalık Teknik Analiz #41 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #41 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #41

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 3D grafiği

Bitcoin için geçen hafta yaptığımız analizin şu bölümüne tekrar dikkat çekmek istiyorum. “Grafikte bulunan yeşil alan akümüle ya da ayı marketi, genel olarak tatsız bir bölgeydi, boğa marketi boyunca her zaman en dip bölge olmuştu ve sonunda kırıldığından bu yana tatsız bir market vardı. Kısacası çok önemli bir haftaya daha girdik. 48 bin dolar direncinin seri bir şekilde kırılması çok olası değil ve sağlıklı değil. Önemli direnç altında akümüle olmadan kıran mumlar genelde sert satış ile karşılaşır. Buradan bir red yemesi ve 45 bin dolar – 43 bin dolar aralığında destek bulmaya çalışması daha sağlıklı ve olası gözüküyor.” Tekrar aynı grafiği paylaşarak bu noktada kesişen yıllık ortalama ve şu an 49 bin 500 dolar olan önemli trend direncinin altında olduğuna dikkat çekmek istiyorum.

Trend çizgisi yukarı doğru gittiğinden zaman ilerledikçe bu direnç fiyat olarak yukarı çıkacaktır. Bitcoin bu direnci kırmadan her hangi bir boğa beklentisine girmek yanlış ve yanıltıcı olur. Aynı durum kasım ayında da yaşanmış ve Bitcoin yeni bir zirve yapmasına rağmen benzer bir trend direncinin altında kalarak tekrar çok büyük bir düşüş yaşamıştı. Bu analizi yaparken 49 bin dolar – 50 bin dolar civarında olan direncin kırılması ve üzerinde günlük mumlar kapatması ile tekrar güvenilir bir ortam oluşacaktır. Şu an için geçen hafta belirttiğimiz gibi 48 bin doları geçemeyip 43 bin dolar – 45 bin dolar arası destek buldu. Tekrar 50 bin dolar denemesi yapması olası. Bu bölgelerde tutunamaz ise 40 bin dolar – 42 bin dolar sağlam bir destek aralığı durumunda ve buradan tepki almasını beklerim. Kırılımında ise market tekrar çok sert satışlar ile karşılaşacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 3D grafiği

Ethereum geçen hafta içine girdiği direnç bölgesinin üzerinde ufak da olsa bir mum kapattı. Bu bölge henüz kırılmış sayılmasa da olumlu bir haftaya girer ise 3.900 dolar denemesi yapması çok olası olacaktır. Bitcoin’in bu bölgelerde biraz zaman geçirmesi durumunda mümkün olacaktır. Yine kritik bir hafta olacak gibi duruyor. Ancak Bitcoin’den daha olumlu bir görünümü mevcut. Yatay veya yukarı yönlü bir Bitcoin hareketinde 3.900 dolar – 4.000 dolar bölgesini deneyebilir. Eğer market aşağı doğru gider ise 3.000 dolar bölgesi önemli destek konumunda. Birçok kez bu seviyeye denk gelen trend çizgisinden tepki aldı ve tekrar oraya çekilmesi durumunda tekrar tepki alması mümkün.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir