MicroStrategy 16.130 Bitcoin daha satın aldı!

MicroStrategy

MicroStrategy 16.130 Bitcoin daha satın aldı!

ABONE OL 

MicroStrategy, satın aldığı Bitcoin’lere yenilerini ekledi. Sık sık Bitcoin satın alan şirket son olarak 16.130 Bitcoin satın aldı ve 593.3 milyon dolar ödeme yaptı.

MicroStrategy Bitcoin Almaya Doymuyor

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor yaptığı açıklama ile MicroStrategy şirketinin yeniden Bitcoin satın aldığını duyurdu. MicroStrategy, 593.3 milyon dolar ödeme yaparak 16.130 Bitcoin satın aldı.

Şirketin bugüne kadar 5.28 milyar dolar ödeme yaparak 30.252 dolar ortalamayla toplamda 174.530 Bitcoin satın aldığı da ek bilgi olarak paylaşıldı.

MicroStrategy Bitcoin

MicroStrategy Eski CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy eski CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etmişti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir