Bitcoin 40 bin doları aşmak üzere!

Bitcoin fiyatı

Bitcoin 40 bin doları aşmak üzere!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, uzun bir aranın ardından 40 bin dolar seviyesine ulaşmak üzere. 39 bin 500 doları aşan Bitcoin’in yakın zamanda 40 bin doları geride bırakması bekleniyor.

Bitcoin 40 Bin Doları Hedefliyor

Kripto para piyasasının amiral gemisi olan Bitcoin, 26 Nisan 2022 tarihinden bu yana 40 bin dolara ulaşamadı. 1.5 yılı aşkın süredir 40 bin dolar seviyesinin altında seyreden Bitcoin, yakın zamanda 40 bin doları geride bırakacak hareketler sergilemeye devam ediyor.

Haber yazıldığı sırada 39 bin 540 dolar seviyelerinden alıcı bulan Bitcoin‘in piyasa değeri ise 773 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Son 24 saatte 15 milyar dolarlık işlem hacmi de kayıtlara geçmişti.

Bitcoin fiyatı

Cardano Kurucusu Bitcoin Açıklaması Yaptı: Risk Var

Bilindiği gibi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin ve Ethereum dışındaki tüm kripto paraları menkul kıymet olarak nitelendiriyor. Bu da birçok kripto para geliştiricisi ve analist tarafından eleştiriliyor.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson da bu konuya bir eleştiri getirirek Bitcoin ve Ethereum için de aynı riskin olduğunu belirtti. Hoskinson’a göre Bitcoin ve Ethereum’un da diğer kripto paralar gibi menkul kıymet olarak nitelendirilebilir. Bu da başlı başına bir risk olarak görülüyor.

Ancak böyle bir kararın verilip verilmeyeceği SEC’in gündeminde bulunmuyor. SEC, yakın zamanda spot Bitcoin ETF kararlarını açıklıyor ve olumlu kararlarıyla kripto para yatırımcılarının tepkisini çekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir