Micron SSD piyasasını sallamaya geliyor

 Micron SSD piyasasını sallamaya geliyor
Micron SSD dünyasına çok iddialı bir şekilde dönüyor ve dünyanın en iyi performanslı olduğunu iddia ettiği yeni ürününü tanıtıyor.
3D XPoint adı verilen gelişmiş bellek teknolojisini temel alarak yeni X100 SSD sürücüsünü geliştiren Micron sektörün en yüksek bant genişliği ve performansına ulaştığı iddiasında.

Bellek sektöründe 3D XPoint ya da Intel Optane olarak ticari adını bildiğimiz teknoloji, Intel ve Micron’un ortaklığında geliştirilmişti. Sonrasında Intel ortaklığı bitirdi ve kurulmuş olan girişimin varlıklarını Micron’a devretti.

Micron X100 SSD özellikleri

Intel geliştirdikleri teknolojiyi Optane olarak bir süredir müşterilerine sunuyordu. Micron da bu hafta itibariyle dünyanın en hızlısı olarak tanımladığı yeni X100 sürücüsünü resmiyete kavuşturdu.

Kurumsal sektörü hedefleyen Micron X100 SSD sürücüsü büyük veri uygulamaları ve aktarım yüklerinde üstün bir performans ortaya koyuyor. Okuma, yazma ve karışık yüklerde 9GB/s bant genişliğine çıkarak rekor kıran sürücü ayrıca 2.5 milyon IOPS performansı ile de rakiplerini üçe katlıyor.

Gecikme anlamında da NAND SSD ürünlerine göre 11 kat daha iyi performans sunan X100 SSD modeli, sunucuların son kullanıcıya ulaştığı hizmet noktalarında 2 veya 4 kat iyileştirme gösteriyor. NVMe standardını kullandığı için entergrasyonu kolay ve fazla yer kaplamıyor. Micron X100 SSD sürücüsü yıl sonunda örneklenmeye başlayacak.

Gelişen teknoloji ile beraber yardımcı parçalar da gelişmeye devam ediyor. Bu gelişmeler oyuncuları ve bilgisayar meraklıları için sevindirici haberler oluyor.

Kaynak

İlginizi çekebilir

Meizu 16T fiyatı ve özellikleri

Snapdragon 865 işlemcili ilk telefon tanıtıldı

PUBG, Global Championship’in detaylarını açıklandı

En sağlam telefon: DOOGEE S68 Pro

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir