Meta 11 bin çalışanını işten çıkardı!

Meta 11 bin çalışan

Meta 11 bin çalışanını işten çıkardı!

ABONE OL 

Facebook, Instagram ve WhatsApp şirketinin tepesinde yer alan Meta şirketi son zamanların en büyük işten çıkarmasını yaptı.

Meta 11 Bin Çalışanının İşine Son Verdi

Mark Zuckerberg tarafından yönetilen Meta, bugün 11 bin çalışanını işten çıkardı. Birçok şirketi bünyesinde barındıran Meta, 2023 yılı için planını açıklamış ve büyüme odaklı ilerleyeceğini belirtmişti. Bu sebepten dolayı ise bazı projelerin sona erdirileceği veya küçültüceği belirtilmişti.

Meta 11 bin çalışanını işten çıkardı!

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, 11 bin kişinin işten çıkarılması hakkında şu ifadeleri kullandı:

Bugün Meta’nın tarihinde yaptığımız en zor değişikliklerden bazılarını paylaşıyorum. Ekibimizin büyüklüğünü yaklaşık yüzde 13 oranında azaltmaya, 11.000’den fazla yetenekli çalışanımızın işine son vermeye karar verdim. Ayrıca daha yalın ve daha verimli bir şirket olmak için isteğe bağlı harcamaları keserek ve işe alımları dondurma kararımızı ilk çeyreğe kadar uzatarak bir dizi ek adım atıyoruz.

Meta, NFT Paylaşım Özelliğini Duyurmuştu

Facebook ve Instagram’ın bağlı olduğu Meta isimli tepe şirketi, NFT entegrasyonu için yeni bir adım attı. Bu adım ile birlikte ABD’deki Facebook ve Instagram kullanıcıları NFT’lerini paylaşabilecekler. Bu sayede NFT pazarının da hareketlenmesi bekleniyor.

Facebook ve Instagram kullanıcıları cüzdanlarını hesaplarına entegre edebilecekler. Daha sonra ise sahip oldukları NFT’leri takipçileriyle paylaşabilecekler. Yapılan duyuru:

Bugün ABD’de Facebook ve Instagram’daki herkesin artık cüzdanlarını bağlayabileceğini ve dijital koleksiyonlarını paylaşabileceğini duyuruyoruz. Bu, insanların sahip oldukları dijital koleksiyonları hem Facebook hem de Instagram’da çapraz paylaşma olanağını içeriyor. Ek olarak Instagram’da dijital koleksiyonların bulunduğu 100 ülkedeki herkes artık bu özelliğe erişebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir