MediaTek Qualcomm’u geride bıraktı ve üçüncü çeyrek lideri oldu

 MediaTek Qualcomm’u geride bıraktı ve üçüncü çeyrek lideri oldu

İşlemci pazarı 2020 yılında sürprizlere sebep oldu. Qualcomm‘un pazar lideri olduğu biliniyordu ancak MediaTek yaptığı çıkış ile liderlik koltuğunu kaptı. Bunun dışında Samsung tarafından geliştirilen Exynos‘da bir hayli güç kaybetti.

MediaTek Qualcomm’u Geride Bıraktı

MediaTek, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde en yakın rakibi Qualcomm‘u geride bırakarak liderlik koltuğuna oturdu. Yüzde 31 pazar payıyla liderlik koltuğuna oturan MediaTek‘i rakibi yüzde 29‘lik pazar payıyla ikinci sırada yer alıyor. Qualcomm‘un yaklaşık 1 ay önce duyurduğu Snapdragon 888 işlemci modeli ve bu modeli kullanacak akıllı telefonların üretilmesi ile birlikte bu pazar payında yeniden liderliğe ulaşması bekleniyor.

MediaTek Qualcomm’u Geride Bıraktı

Samsung tarafından üretilen Exynos işlemci modeli de bir hayli geride kaldı. Vivo tarafından bazı modellerde kullanılmaya başlanılan Exynos işlemcilerin de yeniden toparlanması bekleniyor.

Snapdragon 888 Tanıtıldı!

Snapdragon 888 işlemcisinin en dikkat çekici özelliği Snapdragon X60 5G isimli modemin entegre bir şekilde bünyesinde yer alması oldu. Bir diğer dikkat çekici özelliği ise 144 fps oyun performansını kullanıcıları hedef alarak en başarılı oyun deneyimini kullanıcılara sunmak istiyor.

5G desteğinin yanı sıra WiFİ 6 ve Bluetooth 5.2 desteğini de bünyesinde bulunduran işlemci, kamerayı Spectra ISP ile daha iyi hale getiriyor. 12 megapiksel kamerası ile saniye 120 fotoğraf çekme imkanını kullanıcılarına sunan ISP, bir önceki modele göre yüzde 35 daha hızlı olduğu da gelen detaylar arasında bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir