MasterCard kripto para desteğine hazırlanıyor

 MasterCard kripto para desteğine hazırlanıyor

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden olan MasterCard kripto para desteği sunmaya hazırlanıyor. Kripto para desteği sunmasındaki sebebi detaylı bir şekilde internet sitesinden duyuran MasterCard, en büyük rakibi Visa gibi kripto paralara büyük ilgi gösteriyor.

MasterCard Kripto Para Desteği Sunacak!

Kripto paraların popülerleşmesi ile birlikte birçok yeni yatırımcı kripto para borsalarına kredi veya banka kartları ile nakit akışı sağlayarak kripto para satın alıyor. Bu alımların çoğu Visa ve MasterCard imzalı kartlar ile yapılıyor. MasterCard bu alımları sebep göstererek kripto para ile ödeme yapma imkanını sunmak için çalıştıklarını açıkladı.

Kripto paralar ile ödeme yapma olanağı için belirli kripto paraları MasterCard ağı ile entegre edecekleri de duyuruldu. Bu sayede özellikle Korona virüsü pandemi sırasında popülerleşen kripto paraları kullanma imkanı tüm MasterCard kullanıcılarına sunulmuş olacak.

Bu hamlenin kripto para ile ödeme yapmak olanağını dayatmak amacıyla yapılmadığı, müşterilerin ve MasterCard kullanıcılarının isteklerini göz önünde bulundurduklarına da açıklamalarında yer verdi.

MasterCard kripto para desteği sağlamak için o kripto para birimlerinin ihtiyacı olduğu özellikleri de açıkladı:

  • Tüketici bilgilerinin gizliliği ve güvenliği dahil tüketiciyi korumalı
  • Sıkı uyum protokolleri olmalı
  • Yerel yasalara ve düzenlemelere uygun olmalı
  • Yatırım için değil harcama için kullanılabilir olmalı (Bu maddede stablecoin- sabit fiyatlı kripto para detayına dikkat çekilmek istenmiş olabileceği iddia ediliyor)
MasterCard kripto para desteğine hazırlanıyor

Visa Kripto Paralara Bir Hayli İlgi Gösteriyor!

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Visa, ödeme ağına yakında kripto paraları da dahil edebilir. Bu açıklamayı yapan şirket CEO’su Al Kelly şu ifadeleri kullandı:

”Buradaki stratejimiz, kullanıcıların Visa bilgilerini kullanarak bu para birimlerini satın almalarını sağlamak için cüzdanlar ve borsalarla çalışmak. Ayrıca Visa’nın küresel olarak kabul edildiği 70 milyon tüccarın herhangi birinden kripto para satın almak için Visa bilgilerinin kullanılmasını sağlamak.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir