Grayscale fonu 36 milyar doları aştı!

 Grayscale fonu 36 milyar doları aştı!

Kripto para yatırım fonu Grayscale yaptığı son açıklama ile toplamda fonun 36.2 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Tesla‘nın Bitcoin satın aldığını açıklaması ile kurumsal şirketlerin giderek Bitcoin’e olumlu baktıkları söylenebilir. Kurumsal şirketlerin yatırım yaptıkları yatırım fonları da bu sebepten dolayı büyümeye devam ediyor.

Grayscale Fonu 36.2 Milyar Dolara Ulaştı!

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, XLM, ZEN ve Zcash kripto paralarına yatırım yapan Grayscale, toplamda 36.2 milyar dolar fon büyüklüğüne ulaştı. Oluşturulan fonda hisse satışı yapan Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust fonunun hisse başına fiyat olarak 43.38 dolar olarak işlem görüyor.

Grayscale Ethereum Trust hisse başına fiyat olarak 18.12 dolardan işlem görüyor. Fonun detayları ise şöyle:

Grayscale fonu

Fonun toplam yatırımını 29.8 milyar dolarını Bitcoin, 5.4 milyar dolarını Ethereum oluşturuyor. Fon büyüklüğü 5 Şubat tarihinde 30.1 milyar dolar büyüklüğündeydi. Bitcoin yatırımı ise 24.3 milyar dolar seviyesindeydi.

Yeni Kripto Para Yatırım Fonları İçin Grayscale’den Yeni Bir Adım!

22 Ocak tarihinde ise Grayscale’in Basic Attention Token, Livepeer, Decentraland, Chainlink ve Tezos‘u fona eklemek için başvuruda bulunmuştu. Şimdi ise ATOM, DOT, ADA, AAVE ve XMR için başvuru yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir