Marketler elektronik ürün satamayacak!

 Marketler elektronik ürün satamayacak!

Ülkemizde market zincirlerinin elektronik ürün satması yasaklayan bir taslak üzerinde çalışılıyor. Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan taslağa göre marketlere metrekare sınırı çerçevesinde elektronik ürün satma yasağı getirilecek.

Marketler Elektronik Ürün Yasağı ile Karşı Karşıya!

Ticaret Bakanlığı hazırladığı yeni düzenlemede market zincirlerinin elektronik ürün satışını yasakladı. Birçok market zinciri başta akıllı telefon olmak üzere kulaklık, powerbank, beyaz eşya, mobilya vb. ürün satışı gerçekleştiriyordu. Ancak bu yasaklamada metrekare detayı dikkatleri çekiyor.

Marketler elektronik ürün satamayacak!

1.500 metrekareden daha büyük marketler herhangi bir engellemeye takılmayacak. Ancak taslağa göre 1.500 metrekareden daha küçük marketlerde elektronik ürün, sigara, mobilya gibi ürünlerin satışı yasaklanacak.

Ayrıca taslağa göre yine market zincirleri saat 11:00’dan önce açılış yapamayacak. Bu kararın alınmasındaki temel sebep ise küçük esnafı korumak olarak ifade ediliyor.

Milli Uzay Programı Açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Uzay Programı‘nda açıklamalar yaptı. Türkiye’nin Milli Uzay Programı hakkında detayları paylaşan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin 100. yılında Ay’a çıkma hedefini açıkladı ve açıklamalarına şöyle devam etti:

”Önümüzdeki süreçte Türk mühendislerinin yerli yazılımlarıyla birlikte uydulardan elde ettiğimiz bilgilerin güvenliğini de tamamen sağlamış olacağız. En önemli hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılında Ay’a ilk teması gerçekleştirmek. İnşallah Ay’a gidiyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir