Manchester United Football Manager’a dava açtı

Manchester United Football Manager'a dava açtı

Manchester United Football Manager’a dava açtı

ABONE OL 

İngiltere futbolunun köklü kulübü Manchester United, Football Manager oyununa ticari marka ihlali yaptığı gerekçesiyle dava açtı.

Dünyanın önemli ve en eski futbol kulüplerinden biri olan Man. United, popüler futbol menajerlik oyunu Football Manager’ın yayıncısı Sega ve geliştiricisi Sports Interactive şirketlerini dava etti. Davanın gerekçesi olarak ise kulübün isminin çok fazla kullanılması ve gerçek logonun kullanılmaması gerekçe gösterildi.

Manchester United ve Football Manager karşı karşıya

Manchester United avukatları konuya dair “Man. United, dünyanın en önemli markalarından biri… Oyunu oynayanlar, Man. United isminin yanında gerçek logoyu görmek istiyorlar. Oyunda gerçek logonun kullanılmaması, Man. United’ı logosuna lisans verme hakkından mahrum bırakıyor. Bu da ticari hakların yanlış kullanımı anlamına geliyor.” açıklamalarını yaptı.

Oyun yayıncı şirketi Sega ise 1992 yılından beri böyle bir şikayet gelmediğini belirterek “Basitleştirilmiş kulüp logosu, oyun başlarken rastgele şablonlardan seçiliyor. Uzun zamandır kulüp çalışanlarına ve oyunculara oyunu gönderiyoruz. Şimdiye kadar hiç böyle bir şikayet duymadık” açıklamasında bulundu.

Davadan çıkacak sonuç merakla bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.