Yeni uzay çağı! İlk astronotlu SpaceX roketi fırlatılıyor

İlk astronotlu SpaceX roketi fırlatılıyor

Yeni uzay çağı! İlk astronotlu SpaceX roketi fırlatılıyor

ABONE OL 

Elon Musk’ın hayali gerçek oluyor ve ilk astronotlu SpaceX roketi ile yeni uzay çağı başlıyor. Uzay için bir milat olacak olan ilk astronotlu SpaceX roketi, 27 Mayıs tarihinde Uluslararası Uzay İstasyonu’na gitmek üzere fırlatılacak.

İnsanlığın Mars’a ulaşma isteğinin en önemli aşaması olarak astronot taşıma işlemi ilk defa Çarşamba günü yapılacak. Elon Musk’ın firması olan SpaceX’e ait roketin ve üzerindeki uzay aracının ISS’e gönderilmesi ve geri dönmesi işlemi yapılacak.

İlk astronotlu SpaceX roketi fırlatılıyor

İki NASA astronota taksi hizmeti verecek olan SpaceX roketi, uzun yıllar sonra ABD’den uzaya gönderilen ilk astronotları taşıyor olacak.

Tesla otomobilleri ile piyasayı alt üst eden ve otonom sürüş yazılımları tecrübelerini hayali olan roketler ve uzay aracı teknolojilerinde kullanan Elon Musk, yeniden kullanılabilir roketler ile uzayla dünya arasındaki bağlantının masraflarını ciddi bir biçimde azalttı.

Bir plan da Elon Musk’ın yeterli finansal güç ve uzay tecrübesine ulaştıktan sonra önce Ay sonra da Mars’a ilk kolonileri kurmak. Uzay konusunda bir devrim yapılması yakın görünüyor ve bu devrimin en büyük öncüsü şüphesiz Elon Musk olabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir