M2 işlemcili MacBook Pro için yeni iddia!

M2 işlemcili MacBook Pro

M2 işlemcili MacBook Pro için yeni iddia!

ABONE OL 

Apple tarafından geliştirilen M1 isimli işlemci büyük ilgi görmüş ve performans anlamında yıllardır sektörde yer alan rakiplerini geride bırakmayı başarmıştı. Apple şimdi de M2 işlemci üzerinde çalışıyor.

M2 işlemcili MacBook Pro Geliyor

Apple, MacBook modellerinde Intel işlemcilerini kullanıyordu. Ancak radikal bir karar alarak kendi işlemcisini kullanmaya başlamış ve M1 ve M1X isimli işlemcilere sahip MacBook modelleri karşımıza çıkmıştı. Sunmuş olduğu performans ile büyük ilgi gören ‘M‘ işlemcilerine bir yenisinin daha ekleneceği ifade edildi.

Mart ayında Apple’ın bir etkinlik düzenleyeceği, bu etkinlikte de M2 işlemcili MacBook Pro modelini duyuracağı iddia edildi. Yalnızca MacBook Pro değil M2 işlemcili MacBook Air modelinin de karşımıza çıkmasına kesin gözle bakılıyor. iPhone SE 3 modelinin de yine mart ayında duyurulacağı ifade edildi.

M2 işlemcili MacBook Pro için yeni iddia!

Daha Parlak MacBook ve iPad Ekranları Gelebilir

The Elec tarafından yayınlanan son rapora göre Apple, iki kat daha fazla ışık yayan diyot içeren çift yığın OLED ekrana sahip MacBook ve iPad modelleri duyuracak. Bu ekranlar sayesinde mevcut MacBook ve iPad ekranlarının iki katı kadar fazla parlaklık sağlanabilecek. Bahsedilen OLED ekranlı modellerin de en erken 2023 veya 2024’te karşımıza çıkabileceği iddia ediliyor.

Karşımıza çıkacağı tarihin bu kadar geç olmasının sebepleri arasında üretim sürecinin gelişmemiş olması ve pahalı olması yer alıyor. Ancak Apple’ın böyle bir teknolojiye geçmek istediği takdirde gerekli şartları kolaylıkla yeterine getirebileceği biliniyor. Ancak resmi bir açıklama gelene kadar ortaya çıkan ifadelerin tümü iddiadan öteye gidemiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.