LUNA tekrar yükselir mi?

LUNA tekrar yükselir mi?

LUNA tekrar yükselir mi?

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en kötü performansları arasında ilk sıralara oynayan LUNA’nın düşüşüyle ilgili ortaya yeni sorular çıkmaya devam ediyor. Birçok yatırımcı ‘LUNA tekrar yükselir mi?‘ sorusunun cevabını arıyor.

LUNA Tekrar Yükselir Mi?

Terra şirketine ait LUNA ve UST kripto paralarının değerlerindeki ciddi düşüşleri kripto para piyasasının adeta sarsılmasına sebep olmuştu. Luna Vakfı’nın sahip olduğu Bitcoin’leri de satmasıyla birlikte Bitcoin fiyatı 26 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Bütün bu gelişmelerin ardından LUNA ve UST yatırımcıları merakla bazı soruların cevabını almak istiyor. Özellikle LUNA yatırımcılarının ciddi zararı neredeyse 50 milyar dolara ulaştı. LUNA tekrar yükselir mi? sorusunun cevabı bilinmiyor ancak Terra şirketi resmi Twitter hesabından yeniden kalkınma için adımları açıkladı. Dün ise bu adımlarda birkaç düzenleme yapılacağı açıklandı.

Terra şirketinin LUNA ve UST fiyatına olumlu edecek işler yapabileceğini birçok yatırımcı düşünmüyor. Çünkü yaşanan düşüşle birlikte bir yatırım aracı için belki de en önemli şey olan güven kayboldu. Ancak kripto para piyasasında her türlü hareketin gerçekleştiğini defalarca kez görmüştük.

LUNA tekrar yükselir mi?

Bill Ackman LUNA Açıklaması Yaptı: Ponzi

Milyarder Bill Ackman resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile LUNA şirketi Terra‘yı piramit sistemine (Ponzi) benzetti. Başta yatırımcılara yüzde 20 gelir vaat edildiğini ifade eden Ackman, aslında gerçek bir işin olmadığını söyledi.

Bill Ackman şu ifadeleri kullandı:

Terra’nın algoritmasını okuduğumda, kulağa tıpkı bir piramit şemasının kripto versiyonu gibi geliyor. Yatırımcılara değeri yalnızca jetondaki yeni yatırımcılardan gelen taleple yönlendirilen, bir jeton tarafından desteklenen %20 getiri sözü verildi. Altta yatan temel bir iş yoktur.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir