LUNA CEO’su Twitter hesabını kilitledi!

LUNA CEO'su

LUNA CEO’su Twitter hesabını kilitledi!

ABONE OL 

LUNA ve UST geliştiricisi Terra’nın CEO’su Do Kwon, Twitter hesabını korumalı moda aldı. Bu da hesabını kilitlediği anlamına geliyor.

LUNA CEO’su Hesabını Kilitledi

Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon resmi Twitter hesabını kilitledi. Bu da takipçisi olmayan kişilerin tweet’leri göremeyeceği anlamına geliyor. Bu hamlenin neden yapıldığına dair bir bilgi bulunmuyor. Ancak hesabın kilitlenmesiyle birlikte yüzde 20’den fazla düşüş yaşayarak 3.45 dolar seviyelerine kadar geriledi.

CEO’nun yaptığı açıklamalar yatırımcıların tepkilerine sebep oluyordu. Hesabın kilitlenmesindeki temel sebebin bu olduğu düşünülüyor. Do Kwon‘un Twitter’da 1 milyon 36 bin takipçisi bulunuyor.

LUNA CEO'su Do Kwon: Vergileri ödedik
LUNA CEO’su Twitter hesabını kilitledi!

Güney Kore LUNA Olayından Ders Çıkarıyor

Kripto para piyasasının unutulmayacak olaylarından birisi olan LUNA ve UST‘nin fiyatlarının çakılması ardında yüzbinlerce mağdur bıraktı. Güney Kore devleti de bu konuyla ilişkin bir çalışma yürütmeye başlamıştı. NewsPim’in haberine göre bu çalışmalar sürerken bir açıklama yapıldı ve bu tarz olayların yaşanmaması adına kripto para borsalarını düzenleyecek bir komite kurulacağı duyuruldu.

Dijital Varlıklar Komitesi isimli bu komite mağduriyetlerin önüne geçmek için çalışacak. İsmi belirtilmeyen bir Güney Kore devlet yetkilisi konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Dijital Varlıklar Komitesi’nin lansmanı, yeni Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) Başkanının göreve başlamasından hemen sonra olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir