LUNA CEO’su kefaletle serbest!

LUNA CEO'su kefalet

LUNA CEO’su kefaletle serbest!

ABONE OL 

LUNA ve UST projelerinin bağlı olduğu Terra şirketinin CEO’su olan Do Kwon, Karadağ’da kefalet başvurusunda bulunmuştu. Mahkeme konuyla ilgili kararını açıkladı ve kefalet talebini kabul etti.

LUNA CEO’su Kefaletle Serbest Kalıyor

Kripto para piyasasının en büyük mağduriyetlerinden birine sebep olan LUNA olayında yeni bir olay gerçekleşti. Karadağ‘da tutuklanan ve hala orada bulunan Do Kwon, mahkemeye 400 bin euro kefaletle serbest kalmak için başvuruda bulundu.

Mahkeme Kwon’un yapmış olduğu kefalet başvurusunu kabul etti ve 400 bin euro karşılığında Do Kwon’un serbest bırakılmasına hükmetti.

Yaklaşık 50 milyar dolarlık bir vurgun olarak kabul edilen LUNA olayında, yatırımcıların büyük çoğunluğu hala mağduriyetini sürdürüyor. Alternatif olarak üretilen LUNC ve USTC projeleri de mağduriyetleri gidermeye yetmedi.

LUNA CEO’su Do Kwon Hakkındaki Suçlamalar Devam Ediyor

Terra şirketinde çalışan ve ismini açıklamayan ‘FatMan‘ olarak bilinen bir muhbir, LUNA CEO’su Do Kwon hakkında yeni iddialarda bulunmuştu. Bu iddialarında Do Kwon’un sorumsuz olduğunu ve tam sorumlu davranmayarak çöküşte payı olduğunu belirtmişti:

Sözlü olarak sorumluluk almak elbette harika. Gerçekten hiçbir şey yapmıyor. Bunun tek adil çaresi, ‘haksız kazanılmış’ kazançlarının bir kısmını iade etmektir. İade çabaları için henüz kendi parasının tek bir dolarını taahhüt etmedi.

FatMan bu ifadeleriyle Do Kwon’un göstermelik açıklamalar yaptığını ve çözüm için geliştirilenlere katkı bulunmadığını belirtti. Bilindiği gibi LUNA CEO’su Do Kwon, her fırsatta üzgün ve çöküş konusunda suçsuz olduğunu ifade ediyordu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir