Bitcoin kan kaybı yaşamaya devam ediyor!

Bitcoin kan kaybı

Bitcoin kan kaybı yaşamaya devam ediyor!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, 30 bin dolar seviyelerini de koruyamayarak 26 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Peki bu düşüşün sebebi nedir?

Bitcoin Kan Kaybını Sürdürüyor

Bitcoin, 6 Mayıs tarihinde 30 bin dolar seviyelerini aşamayarak düşüş yaşamaya başladı. Yaklaşık 1 haftalık süreçte düşüşünü sürdüren lider kripto para birimi, 26 bin 150 dolar seviyesini test etti.

Yaşanan yaklaşık 3.500 dolarlık düşüşle birlikte altcoin’ler de ciddi değer kaybı yaşadı. Yaşanan 1 haftalık düşüş serüveninde Bitcoin piyasa değeri 512 milyar dolara, Ethereum piyasa değeri ise 215 milyar dolara geriledi.

Haber yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 26 bin 465 dolar, Ethereum fiyatı ise 1.775 dolar olarak kayıtlara geçti.

Düşüş Neden Yaşandı?

Yaşanan bu düşüşe büyük ölçüde ABD Dolar Endeksi (DXY) etki etti. 6 Mayıs tarihinde 101 olan DXY endeksi yükseliş yaşamaya başlayarak 102 seviyesini aştı. Bu da yatırımların dolara doğru kaydığını ve diğer yatırım araçlarında düşüş yaşanabileceği gerçeğini göstermiş oldu.

Ayrıca bu 1 haftalık süreçte ortaya çıkan asılsız FUD (korku) haberleri de düşüşte etkili rol oynadı. Ortaya çıkan en büyük FUD ise ABD’nin çeşitli yollarla elde ettiği Bitcoin’leri satmaya başladığı haberiydi. Ancak bu haber de asılsız çıkarak birçok yatırımcı yanıltılmış oldu.

Bitcoin sert düşüş

Bitcoin Cüzdanı Yıllar Sonra Aktif Oldu

İçerisinde 1.000 tane Bitcoin bulunan ve 12 yıldır herhangi bir transferin yapılmadığı Bitcoin cüzdanı yakın zamanda aktif hale gelmişti. Gerçekleştirilen transferle birlikte cüzdandan Bitcoin çıkışı gerçekleştirilmişti.

Bugün yine benzer bir haber yaklaşık 8 yıldır hareketsiz olan bir Ethereum cüzdanı için gelmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir