Litvanya kripto parasını piyasaya sürüyor: LBCOIN

   Litvanya kripto parasını piyasaya sürüyor: LBCOIN

  Litvanya önemi her geçen gün artan kripto para ve Blockchain teknolojilerine yatırım yapmaya başladı. Ülke olarak kendi kripto parasını üretmek için çalışmalara başlayan Litvanya, LBCOIN ismi verilen kripto parayı üretti. LBCOIN 9 Temmuz’da ön satışa açılacak.

  Litvanya Kripto Parasını Üretti: LBCOIN

  Litvanya Merkez Bankası LBCOIN ismi verilen kripto parasını üretti. 9 Temmuz‘da ön satışa açılacak olan CBDC (Devletlerin kripto parası) projesi 23 Temmuz‘da satışa çıkacak.

  Litvanya Kripto Parasını Üretti: LBCOIN

  Litvanya Merkez Bankası yetkililerinden olan Marius Jurgilas konu hakkında:

  “Merkez bankası topluluğunda hiç kimse, başka bir birimin bizim yerimizi alacağına dair meşru bir tehdit olduğunu fark etmeden önce dijital para birimini ciddi bir şekilde düşünmüyordu. Artık topluma istediklerini sağlamalıyız”

  Toplumun kripto paralara olan ilgisini devlet olarak görmezden gelemeyeceklerini ve diğer kripto para birimlerinin ülke için tehdit olabileceğini belirtti.. İlgi gören kripto paraların devletler tarafından üretilmesi ve kullanıma sunulması gerektiğini de açıklamalarına ekledi.

  LBCOIN Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  LBCOIN isimli dijital para birimi 99 Euro fiyatıyla 6 adetlik bir paket halinde 23 Temmuz’da satışa sunulacak. 23 Temmuz’u beklemek istemeyenler için ise 9 Temmuz tarihinde ön satış gerçekleştirilecek.

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Para Müjdesini Vermişti

  Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan 2020 planlarına göre yerli dijital para basımına başlanacağını duyurmuştu. İlk aşamada testleri yapılacak olan proje’nin ismi ”Dijital lira” olacak. Testlerin 2020 yılının sonuna kadar bitirilmesi amaçlanıyor.

  Blockchain (blok zinciri) tabanlı Dijital Lira’nın çalışmalara başlanacağı T.C Resmi Gazete‘de 4 Kasım’da yayınlanan bildiriyle resmiyete kavuştu. ”Dijital Lira” projesi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve TÜBİTAK işbirliğinde gerçekleşecek.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir