Bitcoin madencileri Bitcoin talebine yetişemeyecek

   Bitcoin madencileri Bitcoin talebine yetişemeyecek

  Bitcoin talebi her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan istatistiklere göre Bitcoin alımları artış gösteriyor. Bu alımlar aynı şekilde devam edecek olursa Bitcoin madencilere bu talebe yetişemeyecek.

  Bitcoin Madencileri Talebe Yetişemeyecek!

  Bitcoin halving (Ödül yarılanması) sonrası Bitcoin alımlarının arttığını gözleyen araştırmacılar, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda yaşayacağı iki halving sonrası Bitcoin madencileri taleplere yetişemeyecek.

  5. Bitcoin halving 2028 yılında gerçekleşecek. Bu halving sonrası blok başına üretim 1,5625 Bitcoin‘e düşecek. Bu miktar oldukça az ve Bitcoin talebine karşılık gelmiyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin madencileri üretimleriyle taleplere yetişemeyecekler ve dolaylı yoldan fiyat artışına sebep olacak.

  Kaynak: Zbur

  Bitcoin madencilerinin günlük üretim miktarı bugün itibariyle 900 Bitcoin. 4. Bitcoin halving 2024 yılında gerçekleşecek ve günlük üretim 450 Bitcoin‘e düşecek. 2028 yılında gerçekleşecek 5. Bitcoin halving sonrası üretim 225 Bitcoin‘e düşecek.

  Bitcoin Halving gerçekleşti! Neler değişti?

  Halving yada diğer ismiyle ödül yarılanması, Bitcoin madencileri tarafından kazılarak ortaya çıkarılan Bitcoin blok ödüllerinin düşmesidir. Bitcoin madencileri kazdıkları her Bitcoin bloku için 12.5 Bitcoin kazanıyorlardı. Ancak 12 Mayıs itibariyle bu ödül 6.25‘e düşecek yani yarılanacak. Bu da Bitcoin arzının daha yavaş artacağı anlamına geliyor.

  Halving gerçekleşti ve madenciler artık kazdıkları blok başına 6.25 Bitcoin kazanabilecek. Bu Bitcoin arzının daha yavaş artacağı anlamına geliyor. Bu gerçekleşen halving Bitcoin tarihinin 3. halving işlemiydi.

  Madenciler normal blok ödülü olarak 50 Bitcoin kazanıyordu. 1. halving sonra bu ödül 50’den 25’e düşürüldü. Ardından 2. halving sonra ödül 25’den 12.5′a düşürüldü. Son olarak 3. halving işleminin ardından ödül 12.5’dan 6.25’e düşürüldü.

  Madencilik işlemlerinin 2140 yılına kadar devam etmesi bekleniyor. Bu yıla kadarda düzenli olarak halving işlemlerinin gerçekleştirileceği anlamına geliyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir