LG neden akıllı telefon pazarından çekildi?

 LG neden akıllı telefon pazarından çekildi?

Güney Koreli teknoloji devi LG geçtiğimiz gün akıllı telefon pazarından çekildiğini açıklamıştı. Rakiplerinin gerisinde kalan şirketin bu kararı almasında birçok etmenin olduğu biliniyor. Bu etmenlere hep birlikte göz atacağız.

LG Neden Çekildi?

İlk akıllı telefon üreticileri arasında yer alan LG, zamanla rakiplerinin gerisinde kalmış ve satış olarak en düşük satış gerçekleştiren akıllı telefon üreticisi konumuna gerilemişti. Bu verilerle daha fazla yola devam etmek istemeyen LG akıllı telefon pazarından çekildiğini açıkladı.

LG neden akıllı telefon pazarından çekildi?

Bilindiği gibi LG birçok elektronik ürün alanında faaliyet gösteren ve o alanlarda öncü şirketler arasında yer alıyor. Akıllı telefon pazarının beklenen geliri getirmemesi şirketin o alandan uzaklaşmasına sebep oldu ve bu sayede diğer alanlara daha fazla iş gücü ve kaynak ayrılacağı anlamına geliyor.

Ayrıca akıllı telefon pazarındaki Çin merkezli şirketlerin kısa sürede yakaladığı çıkışlar da LG’nin geri planda kalmasına sebep oldu. Çin merkezli şirketlerin düşük fiyat odaklı satış stratejisi de LG’nin akıllı telefon pazarındaki varlığını daha da zora soktu. Tasarım anlamında da uzun süre aynı tasarımı kullanan LG, gelişen akıllı telefon sektörüne ayak uyduramadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir