Google Çeviri 1 milyar indirmeyi aştı

Google Çeviri

Google Çeviri 1 milyar indirmeyi aştı

ABONE OL 

Google tarafından geliştirilen Google Çeviri, dünya genelinde 1 milyardan fazla indirmeye ulaştı. Günden güne artan indirme sayısı rekora ulaşmış oldu.

Google Çeviri Rekor Kırdı!

Google Çeviri dünya çapında 1 milyardan fazla indirmeye ulaştı. 108 dil desteği sağlayan Google Çeviri, uygulama marketlerinde 5 üzerinden 4.5 puan ortalamasına sahip. 108 dil desteğinin 59 tanesi çevrimdışı olarak kullanılabiliyor. Ancak bu dillerin paketlerinin indirilmesi gerekiyor.

Google verilerine göre günden 100 milyar kelime Google Çeviri ile aranan dildeki karşılığını buluyor.

Google Çeviri 1 milyar indirmeyi aştı

Play Store Komisyonu Düşürüldü!

Google Play Store geliştiricileri tarafından en büyük eleştiri konuları arasında yer alan geliştirici komisyonu hakkında nihayet bir çözüm geliştirildi. İlk 1 milyon dolara kadar olan gelir için geliştiricilerden yüzde 15 komisyon alınacak. 1 milyon dolarlık gelirin ardından ise komisyon seviyesi yine yüzde 30 oranında alınacak.

Gelir 1 milyon dolara ulaşana kadar her yıl yüzde 15 seviyesinde komisyon alınacağını ifade eden Google,b’da yer alan uygulamaların yüzde 97‘sinin herhangi bir satış gerçekleştirmediğini ve bu sebepten dolayı herhangi bir ödeme almadıklarını açıklamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.