LG katlanabilir telefon modelinin tanıtım tarihi iddiası!

 LG katlanabilir telefon modelinin tanıtım tarihi iddiası!

LG katlanabilir akıllı telefon modelinden CES 2021 etkinliğinde bir hayli bahsetti. Akıllı telefona dair pek fazla detay yer almasa da tanıtım tarihi hakkında bir iddia ortaya atıldı.

LG Katlanabilir Telefon Tanıtım Tarihi Sızıntısı

LG Rollable isimli katlanabilir telefon modelinin eylül ayında duyurulması bekleniyor. Hakkında bir de fiyat sızıntısı yer alan akıllı telefonun 2.560 dolar (18.885 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

LG Katlanabilir Telefon: Rollable

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi‘ne başvuruda bulunan LG, katlanabilir telefon modeline Rollable ismini verecek. Patent işlemlerini halleden Güney Koreli teknoloji devi, uzun süredir isim sorununu çözmeye çalışıyordu. Bu isimden önce LG The Roll, LG Double Roll, LG Dual Roll, LG Bi-Roll ve LG Roll Canvas isimleri üzerinde duran LG kararını vermiş ve LG Rollable isminde karar kılınmıştı.

LG Wing Tanıtılmıştı

6.8 inç pOLED ve 3.9 inç gOLED olmak üzere iki ekrana ve üzerinde Pop- up 32 megapiksel ön kameraya sahip olan katlanabilir akıllı telefon gücünü Snapdragon 765G‘den alıyor. 8 GB RAM ve 128 GB, 256 GB depolama kapasitesine sahip olarak kutusunda çıkıyor. Depolama kapasitesi microSD kart ile 2 TB‘a yükseltilebiliyor. LG Wing, işletim sistemi olarak ise Android 10 ile karşımıza çıkıyor.

Arka kısmında 64 megapiksel ana kamera ve 13 megapiksel derinlik kamerası ve 12 megapiksel ultra geniş açı kamerasınn oluşturduğu üçlü kamera yerleşimi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. LG Wing, 25W kablolu, 10W kablosuz hızlı şarj destekli 4.000 mAh bataryası ile kutusundan çıkacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir