LG 6G teknolojisi ile veri aktarımı sağladı

LG 6G teknolojisi

LG 6G teknolojisi ile veri aktarımı sağladı

ABONE OL 

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, akıllı telefon sektöründe başarısını sürdürememiş ve üretimi sonlandırmıştı. Ancak şirket yeni teknolojilere öncülük etmeye devam ediyor. 6G teknolojisi hakkında çalışmalarını sürdüren ve bu konuda öncülerden biri olarak kayıtlara geçmek isteyen LG, 6G teknolojisi ile veri aktarımı sağladı.

LG 6G Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

LG, dünyada henüz 5G yaygınlaşmamışken 6G teknolojisine yönelik çalışmalarını başlattı. Avrupa merkezli bilimsel araştırma kurumu Fraunhofer-Gesellschaft ile ortak çalışma yürüten LG, 6G terahertz frekans bandında veri aktarımı sağlandığını açıkladı.

Bu bağlantı 13 Temmuz tarihinde gerçekleştirildi. Veri aktarımının sağladığı binalar arasında ise 100 metrelik bir mesafe bulunduğu açıklandı. Ancak bu test henüz bu teknolojinin ticari olarak kullanılması için yeterli değil. Bu sebepten dolayı 6G teknolojisinin daha yolun en başında olduğunu ifade etmek gerekiyor.

LG 6G teknolojisi ile veri aktarımı sağladı

5G Destekli Telefonlar Büyük İlgi Görüyor

Neredeyse her hafta duyurulan yeni akıllı telefonlar ile karşılaşıyoruz. Bu akıllı telefonların en büyük özelliği ise 5G destekli olmaları. Çin’de yapılan bir araştırma üretilen akıllı telefonların yüzde 74.3’ünün 5G destekli olduğunu açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Akıllı telefon üretiminden son yıllarda büyük çıkış yapan Çin merkezli teknoloji şirketleri önce Apple‘ı ardından da Samsung‘u geride bırakmayı başardı. Araştırmanın detaylarında 2021 yılının ocak ve temmuz ayları arasındaki dönemde Çin’de 203 milyon akıllı telefon satıldığını gösteriyor. Bu akıllı telefonların 151 milyonu yani yüzde 74.3‘ü 5G desteğini barındırıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir