Lenovo ve Motorola garanti sürelerini uzattı

Lenovo ve Motorola garanti sürelerini uzattı

ABONE OL 

Akıllı telefon üreticileri virüsün tüm dünyaya yayılmasının ardından birçok firma gibi sosyal sorumluluk çalışmalarında bulunuyorlar. Geçtiğimiz günlerde Huawei, Realme ve OnePlus garanti sürelerinin uzatıldığını açıklamıştı.

Akıllı Telefon Şirketleri Garanti Sürelerini Uzatıyor

Huawei Hindistan Twitter hesabından yapılan bildiriye göre 20 Mart ve 30 Nisan 2020 tarihleri arasında bitecek olan garanti sürelerini 30 Haziran tarihine kadar uzatıldığını duyurmuştu. Realme 20 Mart ve 30 Nisan tarihinde bitecek olan garanti sürelerini 31 Mayıs tarihine kadar uzattı. Ayrıca 15 Mart ve 30 Nisan tarihleri arasında satın alınmış cihazların iade süreleri de 15 günden 30 güne çıkarıldığı duyurmuştu.

Samsung, garantisi bitmiş veya yakın zamanda bitecek olan garanti sürelerini 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatmıştı. OnePlus garanti süresi bitmiş olan cihazların garanti sürelerini 30 Mayıs tarihine kadar uzattı. Ürün iade süreleri de 15 günden 30 güne çıkarıldığını duyurmuştu.

Xiaomi ve Vivo ise sağlık personelleri için N95 maskeleri bağışlayarak sürecin atlatılması adına ve ortaya çıkan hasarı gidermek için çalışmalarda bulunduğunu açıklamıştı.

Son olarak Lenovo ve Motorola garanti süresi bitmiş veya yakın zaman bitecek olan kullanıcıları için global garanti sürelerini 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzattığını açıkladı. Birçok akıllı telefon şirketi yapmış olduğu bu hamleler ile alkış toplamaya devam etti.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.