Firefox kullanıyorsanız hemen güncelleyin!

Firefox kullanıyorsanız hemen güncelleyin!

Firefox kullanıyorsanız hemen güncelleyin!

ABONE OL 

Firefox kullanıyorsanız hemen güncelleyin! Firefox web tarayıcısında saldırganların saldırdığı şuan iki kritik boşluk var. Bu sorun yeni güncelleme ile çözüldü ama o güncellemeyi indirmelisiniz. Mozilla Vakfı, web tarayıcıları Firefox’un mevcut sürümlerinde ‘kritik’ olarak sınıflandırılan iki güvenlik açığına dikkat çekiyor. 

Bu iki açıktan bir tanesi uygulamanın ücretsiz olmasından kaynaklandı. Firefox’un firması bu işlemin takip edildiğini söyledi. Bu yüzden kullanıcıların mümkün olan en kısa sürede bir güncellemeyi yüklemesi gerekiyor. İkinci boşluk, 2020-6819 ve 2020-6820 CVE numaralarına sahip. Geçerli Firefox tarayıcısının 74.0.1 sürümü ve Firefox’un ESR şubesinin 68.6.1 sürümünde ise güvenlik açıkları kapatılmış (tüm işletim sistemlerinde: Windows, macOS ve Linux) demektir.

Firefox kullanıyorsanız hemen güncelleyin!

Boşluklar revskills’den Francisco Alonso ve JMPSec’ten Javier Marcos tarafından bildirildi. Ayrıca bu sorundan diğer tarayıcıların da etkilenebileceğini söylediler. Bu güvenlik açıkları hakkında daha fazla ayrıntı bulunmuyor.

Siber güvenlik hakkında konuşurken Coronavirüs’ün ciddi bir sorun olduğunu belirtmemiz gerekiyor. E-posta spam göndericileri, insanları kötü niyetli ekler indirmeye ikna etmek için COVID-19’u kullandı ve kullanıyor. 

Diğer sahtekarlar, pandemi alan adlarına sahip on binlerce web sitesi kurdu. Bilgisayarlara ve akıllı telefonlara saldıran uygulamalar ve programlar da yaptılar ve internet ortamına eklediler. Ayrıca sahte SMS’leri de unutamayız.

Bu nedenle, bu dönemde daha önce cihazlarımızın güvenliğini garanti altına almak için daha fazla dikkat etmeliyiz. ZDNet, güvenlik araştırmacılarının Windows bilgisayarları etkileyen en az beş kötü amaçlı yazılım türü belirlemeyi başardığını bildirdi.

Yazılım kategorimizdeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.