KYK yurtlarının internet kotası yükseldi

KYK yurtlarının internet kotası yükseldi

KYK yurtlarının internet kotası yükseldi

ABONE OL 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasaoğlu, KYK yurtlarının internet kotasının yükseltildiğini açıkladı. Peki artık KYK yurtlarında internet kotası kaç GB olacak?

KYK Yurtlarının İnternet Kotası Yükseldi

“Gençler istedi, biz yaptık!” açıklamasıyla tweet atan Bakan Kasapoğlu, internet kotasının 16 GB’tan 32 GB’a yükseldiğini açıkladı.

Türkiye’de İnternet Hızı Arttı

Hayat #UlaşıncaBaşlar başlığıyla atılan tweete göre Türkiye’nin 1 yılda internet hızı yüzde 65 artarak 44,77 Mbps’ye ulaştı, fiber altyapı uzunluğu ise 455 bin kilometreye çıktı.

Türkiye’nin hem sabit hem de mobil geniş bant hızında ortaya koyduğu gelişimde, son yıllarda artan fiber yatırımları ve yüksek hızlı internet erişimine yönelik kullanıcı talebinin önemli bir rol oynadığını belirten Bakan Karaismailoğlu, “BTK verileri üzerinden sabit geniş bant internet pazarında abonelere sunulan hızlar incelendiğinde, 10 Mbit/sn ve altındaki hızlara sahip abonelik sayısının yıllar içinde azaldığı, 50 Mbit/sn üstü hızlardaki aboneliklerin yaygınlaştığı görülüyor. 50 Mbit/sn üstü hızlarda hizmet sunulan abone sayısı son bir yılda yüzde 85’ten fazla artmış durumda. 10 Mbit/sn ve altı hızlarda hizmet sunulan abonelik sayısının ise neredeyse yarı yarıya azaldığı dikkat çekiyor.” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin ayrıca Ookla Speedtest şirketi tarafından hazırlanan uluslararası verilere göre mobil geniş bantta ortalamanın üzerinde seyrettiğini belirtmemiz gerekiyor. Mobilde dünya ortalaması 29,55 iken Türkiye’nin ortalaması 31,43 olarak kaydedildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir