Kurumsal yatırımcılar kripto para yatırımlarını sürdürüyor!

Kurumsal yatırımcılar kripto para yatırım

Kurumsal yatırımcılar kripto para yatırımlarını sürdürüyor!

ABONE OL 

Kripto para piyasasının yatırımcıları arasında geç dahil olan ancak yükselişi de beraberinde getiren kurumsal yatırımcılar hala umutlu. Fidelity tarafından yapılan araştırmaya göre kurumsal yatırımcılar kripto para yatırımlarına devam ediyor.

Kurumsal Yatırımcılar Kripto Para Yatırımı Yapmaya Devam Ediyor

Yatırım şirketi Fidelity, kurumsal yatırımcılarla yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Bu ankete katılan kurumsal şirketlerin yüzde 58‘i 2022 yılının ilk yarısında kripto para yatırımı yaptığını açıkladı. Ankete katılan şirketlerin yüzde 74‘ü gelecekte kripto para almayı düşündüğünü ifade etti.

Fidelity Başkanı Tom Jessop, anketle birlikte şu açıklamayı yaptı:

Piyasalar son aylarda ters rüzgarlarla karşı karşıya kalırken, dijital varlık temellerinin güçlü kalmaya devam ettiğine ve son birkaç yılda piyasanın kurumsallaşmasının onu son olayları atlatacak şekilde konumlandırdığına inanıyoruz.

Kurumsal Bitcoin alımları
Kurumsal yatırımcılar kripto para yatırımlarını sürdürüyor!

2030 Yılındaki Muhtemel Kripto Para Yatırımcı Sayısı!

Bitget, Boston Consulting Group (BCG) ve Foresight Ventures tarafından ortak gerçekleştirilen araştırmaya göre 2030 yılında toplamda 1 milyar kişinin kripto para yatırımcısı olacağı belirtildi.

Bu araştırmaya göre kripto paralara en fazla ilgi gösteren bölge Kuzey Amerika, en az ilgi gösteren bölge ise Afrika oldu. Yine araştırmanın detaylarına göre her bi Afrikalı kripto para yatırımcısının ortalama 190 dolarlık bir varlığı bulunuyor.

Bireysel birikimlerin yalnızca yüzde 0.3‘lük bir kısmının kripto paralara ayrılması ise henüz kripto paralara olan nakit akışının temel düzeyde olduğunu gösteriyor.. İnsanlar birikimlerinin yüzde 25’ini ise hisse senedine yatırdığı da raporun detaylarında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir