Kurumsal şirketler Bitcoin biriktirmeye devam ediyor!

 Kurumsal şirketler Bitcoin biriktirmeye devam ediyor!

Kurumsal şirketlerin Bitcoin‘e olan ilgisi son 6 ayda bir hayli arttı. Birçok kurumsal şirket tarafından Bitcoin alımları açıklanırken Bitcoin Blockchain ağının temel taşı Bitcoin madencilerinin de satış yapmadıkları da daha önceden ortaya çıkmıştı.

Kurumsal Şirketler Bitcoin’i Sevdi!

Bitcoin fiyatını baskılayan etmenler ortadan kalkıyor. Bitcoin madencilerinin satışları şubat ayından bir hayli gerileyerek son 5 yılın gerisinde kalmıştı. Bitcoin fiyatını etkileyen bir diğer gelişme ise kurumsal şirketlerin Bitcoin alımlarının devam etmesi. Kurumsal şirketlerin birçoğu Coinbase aracılığıyla Bitcoin ve diğer kripto paralardan satın alıyor.

Kurumsal şirketlerin alımlarının ardından Bitcoin defalarca tüm zamanların rekorunu kırmış ve 60 bin doları aşmıştı. HODL (kripto para birimlerini uzun süre satmadan cüzdanda bulundurmak) pozisyonunda duran kurumsal şirketlerin alım yapmaya niyetli kurumsal şirketleri de etkilediği düşünülüyor. Kurumsal şirketler Bitcoin konusunda önce temkinli davransa da önlerinde birçok örnek bulunuyor.

Bir diğer detay ise borsalardaki Bitcoin miktarının giderek azalması oldu. HODL pozisyonundaki yatırımcılar, varlıklarını kripto para borsalarının cüzdanlarında (sıcak cüzdan) değil, soğuk cüzdan olarak ifade edilen internet ile bağlantısı olmayan hesaplara transfer etmeleri de analistlerin dikkatlerinden kaçmıyor.

Kurumsal şirketler Bitcoin biriktirmeye devam ediyor!

Bitcoin Madencileri Satışları Büyük Ölçüde Tamamladı!

Bitcoin madencileri, Bitcoin işlemlerinin gerçekleşmesinde ve Bitcoin arzının artmasında büyük bir önem taşıyor. CryptoQuant tarafından hazırlanan rapora göre Bitcoin madencilerinin son bir haftada gerçekleştirdikleri satışlar, son 5 yılın en düşüğü olarak kayıtlara geçti. CryptoQuant‘a göre madenci satışlarının büyük ölçüde azalması, Bitcoin fiyatını olumlu etkileyebilir.

Ayrıca şirket yaptığı açıklamada bu satışların azalmasının fiyat üzerindeki baskıyı azaltacağı ve 50 bin doların güçlü bir desteğe dönüşebileceğini belirtti. Bitcoin son 24 saatte 76.1 milyar dolarlık işlem hacmine sahip. Şu an ise 51.560 dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir