Küba kripto para hamlesine hazırlanıyor!

Küba kripto para

Küba kripto para hamlesine hazırlanıyor!

ABONE OL 

Küba kripto paralar ilgi gösteren ülkeler arasına adını yazdırmaya başladı. Gelen iddialara göre Küba Merkez Bankası’nın (Banco Central de Cuba) kripto paraları kabul etmeye hazırlanıyor.

Küba Kripto Paralar Kabul Edebilir

Küba tıpkı El Salvador gibi kripto paralar yönelik bir adım atmaya hazırlanıyor. Küba’da çift para sistemi kullanıyor ve bu da karışıklıkları beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz günlerde bu sistemin kaldırılarak alternatif ve halk tarafından kullanılabilecek bir sisteme geçilmek istendiği ifade edilmişti.

Yapılması planlanan hamlenin Küba halkı tarafından aktif bir şekilde kullanabileceği bir kripto para birimini kabul etmek. Henüz bu kripto para birimine yönelik bir açıklama bulunmuyor. Ancak bazı uzmanlara göre Bitcoin’in günlük olarak kullanıma uygun olmadığı ve yatırım aracı. Küba Merkez Bankası‘nın konu hakkındaki açıklaması merakla bekleniyor.

Küba kripto para hamlesine hazırlanıyor!

El Salvador Bitcoin Açıklaması: Satmayın

El Salvador, dünyada bir ilki başararak Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmişti. Ardından tüm vatandaşlara 30 dolar değerinde Bitcoin dağıtılmasına karar verilmişti. Bu karar ile birlikte vatandaşların alacakları Bitcoin‘leri satmamaları konusunda bir uyarı yapıldı. Dağıtılan Bitcoin‘lerin, Bitcoin kullanımını teşvik etmesi amacıyla verildiği ifade edildi. Bitcoin’lerin alışverişlerde kullanılması gerektiği de açıklamalarından devamında yer alıyor.

El Salvador tarafından bir de kripto para cüzdan uygulaması geliştiriliyor. Chivo isimli uygulamanın diğer tüm kripto para cüzdanlarıyla benzer özelliklere sahip olacağı ve ayrıca işlem ücreti almayacağı ifade edildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir