Haftalık Teknik Analiz #11 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #11 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #11

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin-1D grafiği

Bitcoin volatil bir hafta geçirdi. Direncin altında akümüle olmaya devam ediyor. Kırmızı direnç bölgesini geçmediği sürece düzeltme beklentim devam ediyor. 46 bin dolar, 200 günlük ortalama ve son yükselişte buradan destek aldı. 41 bin dolar desteği 30 bin dolar – 40 bin dolar arası 70 gün boyunca bulunduğu alanın desteği sağlam bir destek. 37 bin dolar desteği ise test edilir ise sert tepki alacağını düşündüğüm bölge. Düşüş halinde bu desteklerin test edilmesi bu sert yükseliş ardından mümkün. 52 bin dolar direncinin kırılması halinde ise daha önce de bahsettiğim gibi boğayı tekrar hareketlendirecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum-1D grafiği

Ethereum bu haftayı sabit geçirdi. Yatay şekilde 3.000 dolar – 3.300 dolar aralığında seyrediyor. Bu aralıktan kırılımın yakın zamanda Bitcoin’i takibi ile olacağını düşünüyorum. Grafiği hala güzel ancak bir çekilme Bitcoin’e bağlı olarak mümkün. Yönün aşağı olması halinde 2.700 dolar önemli bir destek konumunda. Buradan bir tepki alacaktır. Yukarı kırılım gelir ise agresif bir yükseliş beklentim var.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.