Kripto para yasası için tarih verildi!

Kripto para yasası

Kripto para yasası için tarih verildi!

ABONE OL 

Ülkemizde özellikle son 6 aydır sık sık gündeme gelen konuların başında kripto para yasası geliyor. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamada kripto para yasası için ekim ayını işaret etti.

Kripto Para Yasası Geliyor

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaya göre kripto para yasa tasarının büyük bir bölümünün hazır olduğu ve muhtemelen ekim ayında da TBMM’ye onay için sunulacağını ifade etti.

Şakir Ercan Gül, açıklamasında sıkı bir düzenleme getirileceğini ifade etti ve bunu ülkedeki serbest kur sistemi sebebiyle olduğunu açıkladı. Şu an TBMM Genel Kurulu tatile girdi ve tatil 1 Ekim‘de sonlanacak. Hazırlanan yasa tasarısı da yeni yasama yılında muhtemelen hayata geçecek.

Lütfi Elvan Kripto Para Açıklaması Yapmıştı!

Lütfi Elvan katıldığı programda kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Ülkemizde kripto paraları tamamen yasaklamak gibi bir niyetlerinin olmadığını ifade eden Elvan, Merkez Bankası tarafından yayınlanan kripto para ödemelerin yasaklanması ile ilgili de fikirlerini açıklamıştı.

Kripto paraların kara para aklama ve terör finansmanında kullanılmasının önüne geçmek için gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini ifade ve bu konu ile ilgili yasa teklifi de verebileceklerinden bahseden Elvan, MASAK’a kripto para varlık sağlayıcılar üzerinde denetleme yetkisi verdiklerini açıklamıştı. Bu sayede kripto para varlık sağlayıcılar herhangi bir olağanüstü durumu MASAK‘a bildirebilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.